Różne rodzaje farb do włosów

Na rynku występuje nieskończona ilość farb do włosów – niektóre przeznaczone są do profesjonalnego użytku, inne (głównie z uwagi na niską cenę) sprawdzają się podczas zabiegów przeprowadzanych w domowych warunkach. Największa różnica kryje się jednak w samym działaniu. Czym różnią się zatem te wszystkie farby do włosów?

Farby nietrwałe

Zapewniają krótkotrwałe efekty, dzięki czemu niemalże w dowolnej chwili można zmyć je z włosów. Idealne dla młodych dziewczyn, które nie chcą jeszcze przeprowadzać diametralnych metamorfoz swojego wyglądu, ale zarazem chciałyby go podkręcić np. na okres wakacyjny. Zmywalne farby nie poradzą sobie jednak z pokryciem siwych włosów.

Sporą zaletą tego rodzaju produktów jest ich skład. Jako że farba zmywalna nie musi być trwała, nie wykorzystuje się w niej amoniaku będącego groźną dla włosów substancją, a jeśli już to stosuje się jego minimalne dawki.

Farby trwałe

Cechuje je zupełnie inny skład. Każda trwała farba do włosów będzie zawierać pewną dawkę amoniaku, a także utrwalacz – to właśnie te dwie substancje pozwalają na osiągnięcie trwałego efektu koloryzacji. Farby trwałe świetnie radzą sobie z pokryciem włosów w dosłownie każdym kolorze. Bez trudu ukryją siwiznę na głowie, a w niektórych przypadkach zdołają nawet rozjaśnić ciemne włosy.

Oczywiście z uwagi na bardziej bogaty i wypełniony chemicznymi substancjami skład te trwałe farby mocniej oddziałują na włosy i mogą im niestety szkodzić. Często tuż po zabiegu koloryzacji pasma stają się mocno przesuszone i zniszczone. Pomóc mogą im wyłącznie specjalne produkty do pielęgnacji włosów farbowanych.

Farby roślinne

Ostatnia, aczkolwiek ostatnio dość popularna odmiana farb. Roślinne, inaczej ziołowe farby do włosów zawsze będą tak naprawdę najlepszym wyborem, ponieważ jako jedyne charakteryzują się w stu procentach naturalnym i tym samym bezpiecznym dla włosów składem. Nie zawierają ani amoniaku, ani utrwalaczy czy silikonów bądź konserwantów. Tworzone są wyłącznie z kwasów owocowych, naturalnych protein oraz substancji roślinnych.

W większości przypadków naturalne farby nie są jednak w stanie drastycznie zmienić koloru włosów. One jedynie nadadzą im nieco inny odcień – zazwyczaj ciemniejszy.

Farby do włosów dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.