Nowoczesne fotele podologiczne – wygoda i komfort użytkowania

Fotele to nieodłączny element wszystkich salonów i gabinetów. Mogą mieć różnorodne kształty, kolory, wielkości i pełnić przeróżne funkcje. Zazwyczaj jednak kojarzą nam się z wygodą – bo temu też mają służyć. Im fotel wygodniejszy, tym lepszy. Zupełnie inaczej wygląda sprawa fotelów specjalistycznych. Na nich nie zawsze mamy ochotę siadać.

Fotel podologiczny

Niechętnie siada się na fotelu dentystycznym, no chyba że lubi się wizyty u stomatologa, a to nie zdarza się często. Natomiast gabinet podologiczny, w którym to nasze stopy są w centrum zainteresowania, również wyposażony jest w ten niezbędny sprzęt, czyli fotel podologiczny. To na nim wykonuje się większość zabiegów dla naszych stóp. Musi więc zagwarantować wygodę pacjentowi, a także zapewnić komfort pracy podologa. Fotele podologiczne to jednak kosztowna inwestycja, dlatego warto wcześniej zwrócić uwagę na niektóre aspekty, które znacznie wpłyną na komfort pracy tego specjalisty. Są to przede wszystkim takie kryteria jak możliwość regulacji wysokości siedziska i oparcia oraz odchylanie podnóżków i podłokietników. Warto sprawdzić także, jakie jest maksymalne obciążenie fotela oraz jego stabilność.

Nowoczesne fotele podologiczne

Jednym z istotnych kryteriów jest również cena. Jeśli nie odgrywa ona dużej roli, to warto zainwestować w model, który znacznie wpłynie na komfort jego użytkownika. Nowoczesne fotele podologiczne mogą obracać się o 350 stopni, posiadać multifunkcyjne panele sterowania, które umożliwiają programowanie i zapamiętywanie indywidualnie dobranych ustawień, posiadać elektroniczne i hydrauliczne regulacje wysokości oraz nachylenia poszczególnych komponentów jak siedzisko, podnóżki i podłokietniki oraz intuicyjną regulację pozycji pacjenta. Niektóre dla wygody pacjenta wyposażone są w poduszkę do wsparcia części lędźwiowej.

Dodatkowe funkcje, które wpływają na komfort pracy podologa

Niektóre fotele można doposażyć w cylindryczne miseczki do stóp, tackę higieniczną, ceramiczną dużą misę do kąpieli stóp z prysznicem ułatwiającym zarówno wykonanie zabiegu, jak i czyszczenie wanny po skończonym zabiegu oraz wygodny podnóżek. Funkcje te z pewnością przekładają się na wygodę dla samego pacjenta, a także pracy podologa.