Na co zwracać uwagę wybierając półgorset?

Wybór półgorsetów jest ogromny. Z tego powodu ciężko jest się zdecydować na ten jeden – najlepszy. Na co więc powinno się zwracać uwagę, szukając bielizny dla siebie? Co jest ważne?

Rozmiar

Wybierając dla siebie biustonosz gorset, koniecznie powinno się zwrócić uwagę na jego rozmiar. Ważne są trzy wymiary – wielkość miseczki, obwód na wysokości piersi i długość samego półgorsetu. Zazwyczaj nie jest ona napisana na jego metce, ale to bardzo ważny parametr. W zależności od jego długości może on, ale nie musi zasłaniać całego brzucha. Najlepiej jest więc sprawdzić długość lub po prostu przymierzyć go do siebie. Dłuższe półgorsety pomagają ukryć też rejon brzucha i pomagają w jego wysmukleniu. Warto jednak zaznaczyć, że bielizny w sklepie nie powinno się przymierzać na gołe ciało. Wybierając się na zakupy, warto ubrać cienki top, który będzie oddzielał skórę od mierzonej bielizny.

Wzór

Półgorsety mają liczne wzory. Część z nich jest bardzo seksowna i pociągająca. Są to ubrania wykonane z koronki, satyny lub ich połączeń. Są kuszące i romantyczne. Są też półgorsety, które są dużo skromniejsze i z powodzeniem mogą imitować krótkie bluzki. Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszego wzoru. Trzeba też pamiętać, że ten sam wzór może prezentować się zupełnie inaczej na wieszaku niż na ciele. Materiał na ciele może się inaczej ułożyć i naciągnąć, co może wpłynąć korzystnie na jego wygląd, ale wcale nie musi. To kolejny powód, dla którego powinno się przymierzać biustonosz gorset przed zakupem. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kupienia czegoś nieodpowiedniego.

Sposób zapięcia

Przed zakupem dobrze jest też sprawdzić, jak zapinany jest gorset. Najczęściej spotyka się po prostu kilka haftek. Każdą z nich należy oddzielnie zapiąć. Może to być problematyczne, zwłaszcza jeśli nie ma się wprawy w zapinaniu i odpinaniu takiej bielizny. Innym rozwiązaniem są niewidoczne zamki błyskawiczne. Montuje się je na plecach lub pod pachą i ukrywa pod materiałem. Nie rzucają się w oczy, ale są bardzo praktyczne. Trzecim rozwiązaniem jest zakładanie gorsetu przez głowę, dokładnie tak jak koszulkę. To ciekawa opcja, choć trzeba pamiętać, że umożliwia najmniejszą ingerencję w sylwetkę pani noszącej gorset.