Salon Sukni Ślubnych – co powinien zawierać

Salon sukni ślubnych – miejsce, do którego wybiera się każda przyszła Pani Młoda. Miejsce, w którym znajdują się wszystkie najpiękniejsze suknie ślubne. Co więc powinien posiadać dobry salon sukien ślubnych, by przyciągnąć jak największą liczbę klientek?

Wystrój

Wystrój salonu sukien ślubnych nie jest bez znaczenia. Obskurny, mało elegancki i nieodpowiednio wyposażony, nie przyciągnie odpowiedniej liczby potencjalnych klientek. Aby salon grał pierwsze skrzypce, musi być jasny, dobrze oświetlony. Musi posiadać wygodną i ładną kanapę dla osób towarzyszących Pannie Młodej podczas przymiarek. W takim salonie oczywiście musi znajdować się duże lustro, w którym Pani Młoda doskonale obejrzy się w tej jedynej kreacji.

Jeżeli zaś chodzi o oświetlenie, idealnie by było, jakby salon miał kilka źródeł oświetlenia o różnej barwie. Dlaczego to takie ważne? Dlatego, że w różnym świetle, różnie się wygląda. Światło naturalne – słoneczne, daje idealny obraz tego, jak faktycznie będzie postrzegana Pani Młoda w dniu ślubu (na przykład przed kościołem czy urzędem). Światło o ciepłej barwie – pozwoli na wizualizację tego, jakie zdjęcia będą wychodziły podczas mszy świętej. Natomiast jasne, białe i chłodne światło – ukaże wizerunek Pani Młodej na przykład na sali weselnej (zakładając, że właśnie takie światło będzie tam zainstalowane). Lepiej jest widzieć efekt w rozmaitych opcjach niż później narzekać, że zdjęcia nie do końca ukazują to, jak faktycznie Pani Młoda będzie wyglądała podczas uroczystości.

W wystroju salonu nie może również zabraknąć podestu. To na nim suknia ślubna, która zwykle jest za duża i za długa, idealnie się układa. Dzięki podestowi, Pani Młoda może wyobrazić sobie efekt finalny swojego wyglądu.

Najpiękniejsze suknie ślubne

Salon sukien ślubnych musi oczywiście posiadać sporo kreacji do wyboru. Różne kolory (od czystej bieli, przez śmietankowy, ivory do beżu, szarości czy pudrowego różu), różne fasony. Pani Młoda musi mieć możliwość przymierzenia i princesski, i księżniczki w kształcie literki A, i rybki, i prostej kreacji. Dodatkowo salon sukni ślubnych powinien dawać możliwość przeróbek – i nie chodzi jedynie o dopasowanie sukni do figury. Salon powinien wychodzić na przeciw wszystkim wymaganiom klientek – wycinać dekolty i plecy, obszywać dodatkową koronką czy kamyczkami, łączyć dwie różne suknie w jedną. W taki sposób, Pani Młoda będzie czuła się wyjątkowo nie tylko na przymiarkach ale i w tym najważniejszym dniu.