Odzież sportowa za grosze? Tak, to możliwe!

Wydarzenia ostatnich miesięcy zniechęcają niewątpliwie do wszystkich aktywności związanych z byciem w centrum miasta, pośród tłumów innych ludzi. Mogą nas jednak zachęcić do bezpiecznego, korzystnego dla zdrowia uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Co więcej, na konieczne do tego ubrania sportowe wcale nie musimy wydawać majątku!

Sportowa odzież używana – warto dać jej szansę!

Kurtki-wiatrówki, specjalistyczne czapki i rękawice na wyprawy w teren, czy choćby ubrania przeznaczone dla biegaczy potrafią niemało kosztować. Nie powinno nam to jednak uniemożliwić ich zakupu – większość sportów terenowych staje się o wiele przyjemniejsza, jeżeli podejdziemy do nich z odpowiednim wyposażeniem. Niestety, obecny kryzys finansowy będzie należał do najpoważniejszych tego typu wydarzeń ostatnich dziesięcioleci, dotykając całych rzesz mieszkańców kraju.

Choć ubrania sportowe są bez wątpienia przydatne, w życiu większości osób nie będą zakupowym priorytetem. Ten problem można jednak łatwo rozwiązać. Selekcjonowana, wysokiej jakości odzież używana z Anglii zapewni nam bez problemu szeroki wybór ubrań sportowych. Kurtki czy bluzy, za które w sklepie zapłacilibyśmy kilkaset złotych, znajdziemy w takim sklepie po wielokrotnie niższej cenie.

Czy trafię w ciucholandzie na buty do biegania?

Choć kupowanie dobrej jakości, niezniszczonej odzieży używanej z Anglii już od dawna stanowi raczej kwestię wyboru, niż konieczności, nie wszystkie osoby tak samo traktują temat używanych butów. Zastrzeżenia, które się tu pojawiają, są dosyć oczywiste – chodzi w głównej mierze o kwestie higieniczne.

Oczywiście, zarówno buty, jak i wszelkie dodatki, które znajdziemy w sklepie z odzieżą używaną, musiały wcześniej przejść dokładną dezynfekcję. Jednak w przypadku wykonanego ze skóry obuwia jest to o wiele trudniejsze, niż przy materiałach tekstylnych. Na szczęście odzież używana z Anglii to także zupełnie nowe modele butów z metkami, pochodzące z końcówek kolekcji. Warto się za nimi rozglądać – w ten sposób możemy zorganizować sobie wysokiej klasy buty do biegania za ułamek ceny.

A co z ochraniaczami i akcesoriami?

Do uprawiania niektórych sportów potrzebujemy czegoś więcej, niż tylko dobrego obuwia albo bielizny termoaktywnej. Jeżeli przyglądamy się uważnie asortymentowi ciucholandów, łatwo zauważymy, że pojawiają się w nim również ochraniacze do jazdy na rowerze, rozmaite stabilizatory, saszetki na pasek czy etui na telefon.

Tu warto powiedzieć wyraźnie, że nie każda z tych rzeczy powinna nas zainteresować, nawet, jeśli jej stan jest wizualnie nienaganny. Na akcesoria typu saszetki, portfele czy breloki możemy zdecydować się bez obaw. Natomiast w przypadku ochraniaczy należy raczej dołożyć starań, by zakupić nowy, nieużywany model. W innym wypadku nie będziemy mieć pewności co do ich trwałości w niebezpiecznej sytuacji.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora