Weekend nad morzem dla dwojga – wyjazd, który pozwala naładować baterie i odrobinę się zrelaksować

Czasem małżeństwo ma ochotę pobyć trochę razem bez dzieci i przypomnieć sobie jak to było w czasach narzeczeństwa. Idealną okazją do tego jest weekend nad morzem dla dwojga.

Czemu pary tak chętnie korzystają z możliwości weekendu dla dwojga nad morzem?

Odpowiedź jest banalna, bo mają ochotę pobyć trochę razem bez świadków. Bliskość wymaga intymności. A taki wyjazd ją zapewnia. Po drugie weekend nad morzem we dwoje jest oderwaniem od szarej rzeczywistości. Nie trzeba tutaj sprzątać, gotować.

Będąc nad morzem, nie trzeba się nigdzie spieszyć. A także, co najlepsze można podziwiać przepiękne widoki i romantyczne wschody i zachody słońca. Wyjazd nad morze we dwoje to także pretekst, by powspominać dawne czasy i zwyczajnie odpocząć, nie myśląc, co będzie jutro.

Jakie są największe atrakcje podczas takiego weekendu?

Niewątpliwie największą zaletą takiego wyjazdu jest fakt, iż można popluskać się w ciepłej wodzie. Opalanie się i jedzenie ryb oraz lodów czy innych słodkości to również zaleta. Zwłaszcza dla kogoś, kto całe dnie przesiaduje w pracy lub opiekuje się domem i dziećmi. Wyjazd nad morze to też sposobność, by nieco powałęsać się po restauracjach.

Można co prawda zamówić jedzenie na wynos, ale to nie to samo. Bardziej żwawym wczasowiczom na pewno spodobają się dyskoteki i kluby nocne. Nad morzem zabawa trwa oczywiście do białego rana. A tym, którzy mają jeszcze ochotę poszaleć- pozostaje przepiękny poranek na plaży i obserwacja wschodów słońca.

Od czego zależy czy weekend nad morzem dla dwojga był udany?

Po pierwsze od pogody. Wiadomo, iż nad morzem bywa ona zmienna i kapryśna. Czasem jest tak, że przez długie tygodnie jest ona upalna i słoneczna. Innym razem pada nieustannie i można w ogóle nie wychodzić z hotelowego pokoju.

O tym, czy wyjazd nad morze był udany, czy nie decyduje również zasobność portfela. Gdy kończą się fundusze, spłyceniu ulega także wyjazdowa fantazja. Na wyjazd weekendowy wpływ ma także odległość od morza. Gdy trzeba do niego jechać pół dnia, czasu na zwiedzanie pozostaje tak naprawdę niewiele.

Kiedy najlepiej zdecydować się na weekend nad morzem dla dwojga?

Tak naprawdę najlepiej zrobić to na przełomie sierpnia i września. Wtedy plaże i akweny wodne nie będą już zatłoczone. Ceny będą nieco bardziej atrakcyjne, gdyż to końcówka sezonu wakacyjnego.

A pogoda jeszcze na tyle dobra i przyzwoita, że nie trzeba będzie całego wyjazdu przesiedzieć w hotelowym pokoju. Poza tym na początku jesieni nad morzem jest więcej jodu, a to dodatkowa korzyść dla zdrowia.