Bazy pod makijaż – czy warto mieć taki produkt w swojej kosmetyczce?

Na rynku kosmetycznym pojawia się coraz więcej produktów, które mają ciekawe zastosowania. Wiele z nich jest bardzo przydatnych przy codziennych makijażu i ma korzystny wpływ nie tylko na nasza cerę ale i trwałość samego make-up. Na jakie nowości warto zwrócić uwagę? Poniżej kilka produktów, które mogą na stałe zagościć w kobiecych kosmetyczkach.

Baza pod cienie do powiek

Cienie do powiek są znane każdej kobiecie, która lubi się malować. To one w idealny sposób podkreślają oko, nadają twarzy kolorów oraz mogą uzupełnić twarz o wyjątkowe, ciepłe lub chłodne barwy. Cienie do powiek zazwyczaj nie są tak trwałe jak inne produkty makijażowi, dlatego też producenci kosmetyków stworzyli bazy pod cienie do powiek.

Bazy pod cienie używają już nie tylko profesjonalne wizażystki. Coraz więcej pań, lubiących się malować chętnie po nie sięga. Już nawet cienka warstwa nałożona na czystą powiekę sprawi, że cienie pozostaną na miejscu dłużej, w nienaruszonym stanie. Droższa i tania baza pod cienie opinie ma różne. Jedne z pań są zdania, iż nawet najtańsza, drogeryjna baza daje widoczne efekty. Inne z kolei twierdzą, iż na powiekę powinien być nałożony dobry produkt markowy.

Baza pod oczy

Baza pod oczy to nie jest produkt, wymagany w każdej kosmetyczce. Nie potrzebują go panie, które mają ładną skórę pod oczami i nie zmagają się z różnymi opuchliznami i zaczerwieniami. Jednak, te z nas, które tyle szczęścia nie mają – nie wyobrażają sobie porządnej bazy pod oczy. Tą stanowić może korektor, delikatny krem lub mus.

Ważne, jest by kolor był odrobinę ciemniejszy od koloru naszej cery, by dokładnie zakamuflować wszelkie niedoskonałości.

Baza pod podkład

Ten produkt znany jest już większości paniom, gdyż w sklepach można znaleźć coraz więcej baz, które dedykowane są pod różnorodne podkłady. To swoisty zastępca kremu, który ma za zadanie utrzymywać podkład w rydzach przez cały dzień oraz sprawiać, że twarz będzie świeża i promienna nawet po oczyszczeniu makijażu po całym dniu.

Czy warto wydawać dużo na dobrą bazę? Zdecydowanie nie. Nawet w drogeriach można znaleźć obecnie świetne produkty w przedziale cenowym od około 30 do 50 zł, dlatego też dobrze ją mieć, lecz nie trzeba na ten produkt wydawać fortuny.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl