Dlaczego warto wybierać żywność bio?

Zdrowy styl życia staje się coraz bardziej popularny. To nie tylko moda ale i chęć bycia zdrowym. Dzięki ekologicznym produktom dostarczamy naszemu organizmowi mniej toksyn i innych niekoniecznie dobrych składników.

Czym jest żywność ekologiczna i czym się różni od produktów oferowanych w sklepie?

Produkty ekologiczne są wysokiej jakości żywnością, która jest pozyskiwana z upraw, na których nie stosuje się nawozów syntetycznych, regulatorów wzrostu oraz chemicznych oprysków, takich jak opryski owadobójcze i chwastobójcze.

Ponadto żywność ekologiczna jest wytwarzana bez użycia organizmów genetycznie modyfikowanych a sam proces jej produkcji nie obciąża środowiska naturalnego. Nowe prawo zabroniło fałszowania informacji o pochodzeniu żywności, dlatego tym bardziej kupując żywność bio mamy pewność jej ekologicznego pochodzenia.

Często biosklep współpracuje z z małymi, polskimi firmami i gospodarstwami. Daje to możliwość pozyskiwania zdrowych produktów z pierwszej ręki. A jak wiadomo, im krótsza droga produktu od dostawcy do klienta, tym produkty są świeższe i posiadają więcej składników odżywczych. Należy pamiętać, że produkty bio nie zawierają żadnych dodatków takich jak konserwanty i polepszacze smaku. Dlatego też ich termin przydatności do spożycia jest często o wiele krótszy, niż produktów dostępnych na półkach sklepowych.

Gdzie można kupić produkty ekologiczne?

Zdrową i smaczną żywność oferuje sklep ekologiczny. Często oprócz produktów spożywczych oferują kosmetyki oraz środki czystości, które są produkowane z użyciem produktów ekologicznych.

Bio sklep oferuje sprzedaż stacjonarną oraz internetową. Dzięki temu ekologiczna żywność dostępna jest niemalże dla każdego na wyciągnięcie ręki.

Jakie produkty oferuje sklep ekologiczny?

Biosklep posiada szeroką ofertę produktów wysokiej jakości. Pochodzą one z kontrolowanych upraw, dzięki czemu posiadają odpowiednie certyfikaty. Są to zazwyczaj produkty niskoprzetworzone, dzięki czemu zachowują mnóstwo właściwości odżywczych (witaminy i minerały), a także smak i aromat.

Bio sklep posiada w swojej ofercie miedzy innymi: kasze, pieczywo, orzechy, ziarna, musli, warzywa suszone, dżemy, soki, zioła, oleje, produkty bezglutenowe, produkty bez laktozy i inne. Nie sposób wymienić wszystkie produkty. Oferta jest zależna od każdego bio sklepu indywidualnie.