Liposukcja Katowice – przebieg i efekty zabiegu

Wiele osób marzy o pięknie wymodelowanej sylwetce, ale boi się dużych interwencji chirurgicznych. Na szczęście w ostatniej dekadzie znaleziono na to sposób, którym jest liposukcja laserowa Katowice są zaś miastem polskim, gdzie przeprowadzone będą jedne z najbezpieczniejszych zabiegów.

Liposukcja laserowa Katowice

Jest to mało inwazyjny zabieg odbywający się przy użyciu lasera, dokładniej wiązek jego światła. Taka procedura umożliwia redukcję tkanki tłuszczowej (nawet do 500 mml) między innymi na: brzuchu, udach, biodrach, pośladkach, pod kolanami, na klatce piersiowej i plecach, a także na twarzy (przede wszystkim na podbródku). Do usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej laserowa liposukcja Katowice wykorzystuje najczęściej laser Polormar SlimLipo 3D. Dzięki takiemu specjalistycznemu sprzętowi przy usuwaniu tkanki tłuszczowej jednocześnie następuje teromolifting – to znaczy zniwelowanie efektu luźnej i obwisłej skóry (który może pojawiać się po zabiegu liposukcji). Warto wiedzieć o tym, że taka laserowa procedura jest alternatywą dla tradycyjnej, chirurgicznej liposukcji. Tą laserową przeprowadza się w około 30-60 minut, przy znieczuleniu miejscowym. Pacjent wraca do domu jeszcze tego samego dnia. Taki zabieg może być wykonywany zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a zaleca się go osobom mającym problemy z kształtem i proporcjonalnością sylwetki. Mogą się mu poddać również ludzie z tzw. nadwagą miejscową – zlokalizowaną na przykład na brzuchu, udach, biodrach lub pośladkach.

Jak wygląda liposukcja laserowa?

Sama procedura polega na wprowadzaniu pod skórę końcówki lasera (światłowodów) i rozpuszczaniu tkanki tłuszczowej. Dzieje się to pod wpływem emitowanego ciepła. Rozgrzany, a więc płynny tłuszcz jest następnie odsysany (przez specjalny, wibrujący ssak). Co więcej, dzięki
energii cieplnej jaką lasera także skóra staje się bardziej jędrna, sprężysta. Odbudowane włókna kolagenowe sprawiają, że po zabiegu znacznie szybciej się ona obkurcza, regeneruje i napina. Dzięki temu sylwetka staje się wyrazista i pięknie wymodelowana. Warto wiedzieć, że wiązki laserowe są bardzo precyzyjne więc nie naruszają okolicznej tkanki, dzięki czemu nie dochodzi do żadnych uszkodzeń mechanicznych. Każda liposukcja Katowice, aby była udana musi być podparta odpowiednimi zachowaniami już po zabiegu. Jedną z najważniejszych spraw jest noszenie przez przynajmniej miesiąc specjalnej odzieży uciskowej. Można mieć wtedy pewność, że efekty zabiegu utrzymają się i będą cieszyć oko przez naprawdę długi czas.