Najbardziej popularne techniki wykonywania manicure

Coraz więcej kobiet oddaje swoje dłonie w ręce specjalistów od manicure. Zamiast samodzielnie malować paznokcie w domu, panie wolą iść do kosmetyczki i tam spędzić relaksujące chwile. Dzięki wizytom w takich gabinetach można uzyskać też dużo bardziej trwały manicure. Komu zatem zależy na oszczędności czasu, lub zwyczajnie nie może pozwolić sobie na malowanie paznokci co kilka dni, może skorzystać z popularnych i trwałych technik wykonywania manicure.

Lakiery hybrydowe i manicure hybrydowy

Popularną techniką manicure jest hybryda. Od kiedy opracowano ten sposób wykonywania manicure, kobiety wreszcie przestały martwić się o wygląd swoich paznokci. Formuła, jaką mają lakiery hybrydowe zapewnia doskonałe krycie i głęboki kolor, pełen połysku, który bez problemu utrzymuje się na paznokciach nawet do trzech tygodni. Pojawia się naturalnie odrost, to zwykle on jest powodem wizyty w gabinecie i zmiany koloru paznokci.

Większość kobiety z powodzeniem może nosić paznokcie hybrydowe. Lakiery hybrydowe bardzo rzadko uczulają, chociaż oczywiście zdarzają się takie przypadki. Można również ten rodzaj manicure wykonywać samodzielnie w domu, trzeba tylko kupić sobie odpowiednią lampę do utwardzania. Gra jest warta świeczki, bo to jednorazowy koszt nie większy niż koszt dwóch wizyt w salonie manicure.

Paznokcie żelowe

Kolejna popularna metoda to tak zwane paznokcie żelowe. Do wykonania tych paznokci używa się specjalnego żelu, który nakłada się na specjalną formę, a następnie utwardza. Dzięki temu można przedłużyć paznokcie i nadać im pożądany kształt. To metoda dobra dla kobiet obgryzających paznokcie, którym trudno jest zapuścić dłuższe pazurki.

Paznokcie żelowe trzeba wykonywać z bardzo dużą wprawą. Niestety również sposób ich ściągania nie należy do najłatwiejszych. Robi się to mechanicznie czyli dosłownie piłuje się warstwę żelu i lakieru z płytki paznokcia. Właśnie w tym momencie może dojść do uszkodzenia, jeżeli użyje się na przykład zbyt grubego pilnika lub robi się to bez wprawy. Jeżeli zatem kobieta decyduje się właśnie na paznokcie żelowe, powinna skorzystać z naprawdę renomowanego salonu. To gwarancja bezpieczeństwa, oraz tego, że płytka nie zostanie uszkodzona w trwały sposób.

Lakiery hybrydowe znajdziesz w ofercie Chiodo.pl