Najciekawsze rodzaje masażu

Masaż to jeden z najcudowniejszych zabiegów, jakie można sobie zafundować, zwłaszcza że występuje w licznych wariantach. Wśród masaży relaksacyjnych zwłaszcza znaleźć można wiele wartych uwagi propozycji, które przedstawia renomowany gabinet masażu w Warszawie.

Uczta dla wszystkich zmysłów – masaż czekoladowy

Masaż czekoladowy to zdecydowanie najlepsza propozycja dla osób, które chcą zapewnić sobie wyjątkowe doznania. Zabieg ten, oferowany przez gabinet masażu w Warszawie, daje rozliczne korzyści, szczególnie że czekolada wykorzystywana do jego przeprowadzania jest specjalnie wzbogacana.

Dzięki temu nie tylko cudownie pachnie czekoladą (a zapach ten uspokaja, poprawia nastrój, a nawet działa jak afrodyzjak), ale też, dzięki obecności substancji odżywczych, czekolada używana do masażu fantastycznie odżywia skórę. Po masażu jest więc ona mocno nawilżona i gładka. Również sam masaż jest bardzo przyjemny, gdyż dłonie masażysty suną po jedwabistej warstwie czekolady.

Ujędrniający masaż miodowy

Ciekawą propozycję masaży z jadalnymi składnikami stanowi także masaż miodowy. Zanim jednak się go wykona, warto upewnić się, że na skórze, która ma zostać poddana masażowi, nie ma włosków, gdyż klejący produkt mógłby je boleśnie ciągnąć lub nawet wyrywać.

Poza tym jednak masaż ten jest cudownym doświadczeniem. Również towarzyszy mu kojący zmysły zapach i przyjemny dotyk. Warto też wiedzieć, że tego rodzaju masaż wspaniale ujędrnia skórę, gdyż dłonie masażysty przyklejają się do miodu. Ich odrywanie powoduje silne pobudzanie skóry.

Masaż pianą

Stosunkowo niewiele gabinetów oferuje masaż pianą, który swą tradycją wywodzi się z egzotycznych krajów. Polega on na wcieraniu piany z naturalnego mydła w zwilżoną wcześniej skórę. Jest to niezwykle przyjemne, a przy tym specjalne akcesoria używane do tego rodzaju masażu peelingują skórę.

Oferowany przez warszawski gabinet masażu masaż pianą jest bardzo relaksujący – ciepła, jedwabista piana daje cudowne odczucia, a przy tym pięknie pachnie. Nie bez znaczenia jest też towarzysząca mu pielęgnacja skóry, będąca niejako skutkiem ubocznym.

Masaż stemplami i olejkami

Wypełnione wonnymi olejkami i ziołami stemple wcześniej są podgrzewane, dzięki czemu masaż daje fantastyczne odczucia. W dodatku pielęgnuje skórę, a unoszący się w powietrzu zapach działa na zmysł powonienia i umożliwia maksymalny relaks.

Również te rodzaje masażu, do wykonywania których wykorzystuje się olejki, na przykład masaż ajurwedyjski, są niebywale przyjemne, a jednocześnie są świetnym sposobem na odżywienie skóry.