Ponadczasowa skóra

Moda cały czas się zmienia. Z sezonu na sezon projektanci proponują nowsze kroje i coraz bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Są jednak rzeczy ponadczasowe, które nigdy nie wyjdą z mody. Mowa o obuwiu i galanterii zrobionej ze skóry naturalnej.

Niegasnąca popularność

Skóra naturalna to materiał towarzyszący człowiekowi od najstarszych czasów, kiedy to do ubrania się wykorzystywano skóry upolowanych zwierząt. Następne pokolenia doceniły ten wyjątkowy produkt i w ten sposób powstały buty, torebki, paski czy portfele, które okazały się bardzo eleganckie i trwałe. Późniejszy rozwój technologiczny sprawił, że do produkcji zaczęto używać materiałów syntetycznych. Były one dużo tańsze od skóry, ale również posiadały szereg wad np. brak przepuszczalności powietrza, co w przypadku obuwia jest kluczowe. Skóry ekologiczne popularne są do dziś, jednak to skóra naturalna wciąż jest synonimem szyku i elegancji.

Zalety wyrobów skórzanych

Skóra naturalna charakteryzuje się wysoką trwałością. Dobrze konserwowane skórzane obuwie, torebki, portfele czy paski, będą służyć właścicielom przez wiele lat. W przypadku obuwia, niezwykle istotnym dla komfortu i zdrowia człowieka, jest fakt przepuszczalności powietrza. Ogranicza to potliwość stóp, powstawanie przykrego zapachu, a także hamuje rozwój bakterii i grzybów. Ponadto skóra zwierzęca, jako materiał naturalny, jest materiałem niealergicznym i bezpiecznym dla człowieka.

Skóra naturalna wymaga konserwacji

Wyroby skórzane, choć bardzo trwałe, są jednak podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Szczególnie szkodliwie na wygląd skóry działa przemoczenie. Najkorzystniej byłoby od razu po zakupie zaimpregnować posiadane obuwie skórzane specjalnymi, dedykowanymi im preparatami, które zakupić można stacjonarnie lub internetowo na http://noevision.pl. Jeśli jednak dojdzie do przemoczenia, należy pamiętać, że kategorycznie zabrania się suszenia skóry naturalnej na kaloryferach czy słońcu. Materiał ten musi wyschnąć naturalnie.W odróżnieniu od materiałów syntetycznych, skóry naturalne mogą podlegać renowacji. Drobne rysy, pęknięcia czy przebarwienia są w przypadku skóry usterkami, które można naprawić lub zamaskować. To właśnie świadczy o wysokiej jakości tego materiału.

Skóra skórze nierówna

Skóra ekologiczna zyskała dużą popularność ze względu na to, iż wizualnie świetnie imituje skórę naturalną. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Buty ze skaju nie przepuszczają powietrza, są sztywne i mniej dopasowane do stopy, a po uszkodzeniu nie warto ich reperować. Decydując się na zakup obuwia i galanterii ze skóry naturalnej warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów jak np. http://noevision.pl, którzy dają gwarancję wykorzystania do produkcji materiału najwyższej jakości. To właśnie sprawia, że skóra jest materiałem na długie lata.