Siateczka utkana z czerwonych i fioletowych naczynek widocznych na twarzy, dekolcie lub nogach to problem wielu kobiet. Pajączki można jednak zlikwidować. Specjalistyczny zabieg zamykania naczynek krwionośnych daje szybkie i trwałe efekty.
Rozszerzone naczynka krwionośne, czyli pajączki
Teleangiektazje, rozszerzone naczynka krwionośne to widoczne pod skórą nitki naczyń krwionośnych w czerwonym lub fioletowym kolorze. Potocznie nazywane są pajączkami. To popękane naczynka, które uległy uszkodzeniu na skutek podwyższonego ciśnienia lub kapilarnych przetok tętniczo-żylnych.
Rozszerzone naczynka krwionośne to objaw zaburzenia krążenia, które częściej dotyka kobiet. Na ich powstawanie wpływają zróżnicowane czynniki, w tym siedzący tryb życia, długotrwałe przebywanie na słońcu, duże wahania temperatury, stosowanie miejscowych sterydów, ciąża. Szacuje się, że problem ten ma aż 40-50% populacji.
Czy można usunąć rozszerzone naczynka krwionośne?
Rozszerzone naczynka krwionośne nie wyglądają estetycznie. Dzisiaj można znacznie zmniejszyć ich widoczność, a nawet całkowicie je usunąć, aby nadać skórze jednolity koloryt bez zaczerwienień i zasinień.
W sklepach można znaleźć wiele kosmetyków, które obiecują bardzo dobre efekty w zamykaniu naczynek, jednak najlepsze rezultaty może dać tylko specjalny zabieg medycyny estetycznej – zamykanie naczynek, który prowadzony jest z użyciem urządzenia laserowego.
Aktualnie zabieg ten wybierany jest coraz częściej w celu pozbycia się różnych zmian naczyniowych, w tym pajączków, małych naczyniaków, plam naczyniowych, znamion rubinowych, trądziku różowatego.
Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?
Laserowe zamykanie naczynek pozwala na skuteczne, a także szybkie i trwałe usunięcie pajączków zlokalizowanych na twarzy oraz na ciele.
Zabieg zamykania naczynek polega na procesie fototermolizy selektywnej, który zachodzi wtedy, gdy energia świetlna lasera dochodzi do uszkodzonych naczynek krwionośnych. Hemoglobina, która jest barwnikiem czerwonych krwinek, wychwytuje światło lasera. Energia świetlna przekształcana jest w ciepło, co prowadzi do uszkodzenia naczynka, które następnie wchłaniane jest przez organizm.
Efekty zabiegu zamykania naczynek laserem
Po zabiegu naczynko zanika i nie pojawia się ponownie. W przypadku mniejszych pajączków wystarczy tylko jeden zabieg, aby całkowicie usunąć zmianę. Większe naczynka wymagają od 2 do 5 zabiegów w odstępach co 3-6 tygodni.
Zabieg laserowego zamykania naczynek jest zatem najskuteczniejszym sposobem, aby pozbyć się pajączków i przywrócić skórze atrakcyjny wygląd.