Skuteczne zabiegi odmładzające twarz dla cery dojrzałej. Co wybrać?

Już po 40. roku życia na skórze zaczynają się pojawiać widoczne oznaki starzenia – zmarszczki, bruzdy, wiotkość, która z czasem przeradza się w opadający owal twarzy. Dobre kosmetyki to nie wszystko, by cera dojrzała wyglądała atrakcyjnie. Warto pomyśleć również o specjalnych zabiegach odmładzających.

Kosmetologia i medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające

Skuteczne, a przy tym bezpieczne zabiegi odmładzające twarz można wykonać zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i medycyny estetycznej. W ofercie czeka pełna paleta procedur skoncentrowanych na oznakach starzenia.

Gabinety kosmetyczne specjalizują się w nieinwazyjnych procedurach wspierających piękny wygląd cery. Warto korzystać z nich profilaktycznie, by zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Lepsze efekty w redukcji zmarszczek czy poprawie gęstości skóry oferuje medycyna estetyczna – zabiegi te prowadzone są przez lekarzy i pozwalają na wyeliminowanie niedoskonałości w ciągu jednej wizyty, by uzyskać efekty widoczne nawet przez rok.

Zabiegi kosmetyczne odmładzające twarz

W gabinetach kosmetycznych warto przede wszystkim zwrócić uwagę na zabiegi odmładzające twarz polegające na jej dogłębnym oczyszczaniu i złuszczaniu, a także na procedury aktywujące wewnętrzne procesy regeneracyjne cery.

Dla cer z oznakami starzenia polecane są zabiegi mikrodermabrazji oraz peelingi chemiczne, które złuszczają naskórek, redukują drobne zmarszczki, a także poprawiają jego napięcie. Wspierają również produkcję kolagenu – związku odpowiedzialnego za jędrność skóry.

Dobrym wyborem będą także zabiegi odmładzające bazujące na falach radiowych, na przykład thermolifting, który powoduje skurczenie włókien kolagenu, a przez to redukcję wiotkości skóry i widocznych na niej zmarszczek.

Zabiegi medycyny estetycznej odmładzające twarz

Medycyna estetyczna oferuje mało inwazyjne i wysoce skuteczne zabiegi odmładzające twarz, które pozwalają na odwrócenie biegu czasu – usunięcie zmarszczek, zagęszczenie skóry, wymodelowanie owalu twarzy.

Na uwagę zasługują zabiegi mezoterapii, do których stosuje się różne substancje aktywne. Są to między innymi kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting). Polegają one na wprowadzeniu substancji aktywnych pod skórę z użyciem igieł. Na podobnej zasadzie działa też botoks, który likwiduje zmarszczki mimiczne.

W gabinetach medycyny estetycznej można wykonać także szereg innych zabiegów odmładzających twarz, na przykład wszczepić nici PDO – nici liftingujące, wykonać wolumetrię, czyli modelowanie konturu twarzy czy laserowe usuwanie przebarwień.