Jak korzystać z pudru ryżowego?

Na rynku kosmetyków kolorowych ostatnio coraz częściej pojawiają się specjalne preparaty, które zarówno zmieniają wygląd skóry, jak i potrafią ją jednocześnie pielęgnować. Wśród nich sporą popularność uzyskał już puder ryżowy – artykuł, który do Polski przywędrował z Japonii. Jak należy go więc używać, by móc dostrzec jego bezcenne właściwości?

Krok 1 – zakup idealnego pudru

Z założenia ryżowy puder powinien być kosmetykiem hipoalergicznym, niezawierającym sztucznych dodatków czy szkodliwych składników. Zdarza się jednak, iż producenci dodają do niego nylon oraz polipropylen – tworzywa sztuczne, mogące podrażniać skórę. Zawsze należy upewnić się więc, z czego tak naprawdę został wykonany kosmetyk, który chce się zakupić.

Przy wyborze pudrów, fluidów bądź korektorów kobiety zawsze zwracają uwagę na ich odcienie, obawiając się tego, że wybiorą te za ciemne bądź za jasne. Na szczęście puder ryżowy jest bardzo wygodnym kosmetykiem, ponieważ ma on transparentną barwę, idealnie dopasowującą się do każdego rodzaju cery.

Krok 2 – wybór narzędzia do nakładania pudru

Przeważnie ryżowe pudry występują w wersji sypkiej. Taki kosmetyk najlepiej nakładać na twarzy przy pomocy dużego pędzla o gęstym włosiu – np. kabuki. Podobnie jak pędzel zadziała też delikatny puszek, który idealnie nadaje się do wykonywania drobnych poprawek w makijażu. Najlepiej mieć go zawsze w swojej torebce, by w razie czego z niego skorzystać.

Ostatnio modne stało się także nakładanie pudrów specjalistycznymi gąbeczkami. Ważne jest to, aby przed ich użyciem zmoczyć je wodą i odsączyć nadmiar płynu. Wadą gąbek jest ich chłonność, przez którą mogą one „zjadać” część produktu. To prowadzi do szybszego zużywania się pudru ryżowego.

Krok 3 – wykonanie makijażu

Co ciekawe, puder ryżowy może być doskonałą bazą pod makijaż. Aby zastosować go w ten sposób, należy nałożyć go na twarz przykrytą kremem i następnie przejść do malowania oczu, brwi czy ust. Pudry w tym przypadku zastępuje ciężkie fluidy i korektory, dlatego to rozwiązanie idealnie sprawdzi się podczas upalnych dni.

Oczywiście nawet z takiego pudru można korzystać w sposób zupełnie tradycyjny. Aby utrwalić nim makijaż i zmatowić cerę, wystarczy omieść nim całą twarz. Dobry jakościowo puder powinien utrzymać się w perfekcyjnym stanie przez przynajmniej kilka godzin.

Puder ryżowy kupisz w sklepie kosmetykizameryki.pl