Wspólny masaż

Każda para ma swoje małe przyzwyczajenia (na przykład śniadanie zawsze razem), swoje małe rytuały (na przykład wspólna kolacja na rocznicę) a czasem i swój własny, wspólny język. Robienie różnych rzeczy razem doskonale buduje i cementuje związek. Dlaczego więc nie włączyć do tego wspólnych przyjemności? Takich jak na przykład masaż dla dwojga.

Dlaczego każdy powinien chodzić na masaż?

Masaż ma zbawienny wpływ na cały organizm. Ten leczniczy wprost jest częścią terapii (np. po urazach). Ten relaksacyjny wpływa korzystnie na stan organizmu ale też na nastrój i na umysł. Od czasu do czasu, zależnie od możliwości, każdy powinien poddawać się masażowi. Pobudzi w ten sposób krążenie krwi i limfy, korzystnie wpłynie na układ nerwowy i poprawi stan skóry. Przyjemność płynąca z masażu to także oddalenie się od stresów, złapanie oddechu. Kojący relaks i właściwości zdrowotne – masaż ma tak wiele zalet, że grzechem jest niekorzystanie z nich. Dodatkowo zaś tę przyjemność można dzielić z bliską sobie osobą. Wspólny masaż może stać się stałym zwyczajem, kolejnym elementem łączącym parę. Każdy związek ma swoje wzloty i upadki. Wspólne zanurzenie się w przyjemnościach płynących z masażu, ukojenie zmysłów i nerwów może mieć zbawienny wpływ na relację.

Czego można oczekiwać od masażu dla pary?

Zabiegi dla pary mają szczególną oprawę. Mają zapewnić maksimum komfortu i przyjemności. Służy temu cała otoczka, czyli odpowiednie aromaty, muzyka i światła a także odpowiednia temperatura. Wszystko to ma sprzyjać wyciszeniu się. Przed masażem zwykle stosuje się peeling całego ciała. Pomaga to oczyścić skórę i przygotować ją do dalszych zabiegów. Masaż właściwy to odpowiednie zastosowanie głaskania, uciskania, rozciągania – wszystko po to, by pobudzić krew i limfę do żywszego krążenia i dać mięśniom okazję do przyspieszenia wydalania produktów przemiany materii i pozwolić im na regenerację. Po oczyszczeniu i masażu na parę czeka zwykle coś do picia i ewentualna drobna przekąska. Powrót do rzeczywistości odbywa się w sposób łagodny i niespieszny, tak, żeby nie zburzyć uzyskanej harmonii. Dobry nastrój po wspólnym masażu świetny wstęp do wspólnego popołudnia czy wieczoru. Para, która raz spróbowała masażu dla dwojga zwykle wraca na kolejne sesje a wspólny masaż staje się jednym z ulubionych rytuałów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA