Paznokcie – odbicie Twojego wnętrza.

W obecnych czasach coraz częściej zwracamy uwagę na naszą prezencję. Dbamy powszechnie nie tylko o naszą twarz, ułożone włosy czy odpowiedni ubiór. Coraz częściej także zwracamy uwagę na nasze dłonie, które przecież tak często są obserwowane, nawet gdy o tym nie wiemy.

Czy zadbane paznokcie to odbicie naszego wnętrza?

Naturalnie! Czy ktoś z nas będąc obsługiwany w banku, urzędzie, na poczcie czy nawet w sklepie nie zwracał uwagi na dłonie osób, które nas obsługują? Robimy to wbrew pozorom bardzo często, nawet nieświadomie, gdyż nasze dłonie są elementem naszego ciała, które często same na siebie zwracają uwagę. Uwagę wzmożoną, zwłaszcza wówczas, gdy są przyozdobione

Jak zadbać o zdrowe paznokcie?

Przyozdobione paznokcie popularnymi „hybrydami” przykuwają wzrok. Zwracają na nie uwagę nie tylko koleżanki czy przypadkowe kobiety które spotykamy na ulicy czy w sklepie. Paznokciami interesują się również mężczyźni, którzy przecież są wyczuleni na kobiece piękno. Część pań by się jeszcze bardziej przypodobać postanawia nałożyć „hybrydy”. One niosą jednak za sobą również pewne konsekwencje. Hybrydy wysuszają wierzchnie i głębsze płytki paznokcia, co powoduje jego większą łamliwość i podatność na uszkodzenia. Jak pozbyć się takich skutków ubocznych noszenia „hybryd”? Jest na to oczywiście rozwiązanie! Odżywka do paznokci po hybrydach odżywi je i nada blask!

Odżywka do paznokci – jak wybrać tę najlepszą?

Przede wszystkim najlepszym rozwiązaniem będzie porada manicurzystki, do której uczęszcza się na zabiegi. Osoba która trudni się tym fachem zawodowo, z pewnością poleci najlepsza odżywkę do konkretnego typu paznokci. Odżywka do paznokci po hybrydach w rzeczy samej odżywce nie równa. Oczywiście różnią się one od siebie i każda może mieć inne właściwości. Aby w odbudować paznokcie po „hybrydach” odżywka powinna zawierać wapń, keratynę, pył diamentowy i proteiny jedwabiu. Dodatkowo jeśli chcemy aby paznokcie szybciej nam odrastały, powinniśmy wybrać taką odżywkę by zawierała w sobie dodatkowo ceramidy, krzemionkę i żelazo. Jeśli natomiast po hybrydach występuje wzmożona łamliwość paznokci, zaleca się odżywki do paznokci z witaminami E, F, C i B7.

Czy mogę nosić hybrydy dłuższy czas?

Nie jest to zalecane, gdyż tak jak wspomniane zostało powyżej – długotrwałe noszenie hybryd powoduje wysuszenie paznokci. Sugeruje się by robić sobie przerwy, w których odpowiednia suplementacja związków mineralnych w postaci odżywki do paznokci pomoże szybciej przywrócić ich naturalne właściwości.