Jak właściwie dbać o swoją cerę?

Gładka cera to objaw zdrowia, ale i jeden z głównych warunków dobrego samopoczucia. Kiedy skóra twarzy jest sprężysta, dobrze nawilżona, bez niedoskonałości, kobieta czuje się piękniejsza i pewniejsza siebie. Jak skutecznie i długotrwale poprawić kondycję swojej cery? Kluczem to sukcesu jest jej prawidłowa pielęgnacja.

Tryb życia a kondycja cery

Chcąc uzyskać efekt gładkiej, świetlistej cery, warto zacząć od wprowadzenia kilku zdrowych nawyków. Przede wszystkim skórę należy nawilżać od wewnątrz, wypijając codziennie co najmniej 2 litry wody. Oprócz tego dieta powinna obfitować w bogate w witaminy i minerały warzywa, owoce, orzechy, produkty pełnoziarniste. Lepiej unikać fast foodu i słodyczy.Niezwykle ważna jest pielęgnacja. Jeśli ma przynieść oczekiwane efekty, musi być dopasowana do rodzaju cery, ale również regularna. Skóra wymaga codziennej troski: oczyszczenia, nawilżenia, odżywienia. Jej zaniedbywanie negatywnie odbije się na jej kondycji. Dlatego tak istotne są właściwe kosmetyki do twarzy.

Pielęgnacja dopasowana do potrzeb skóry – jak wybrać kosmetyki do twarzy?

Dobierając właściwą pielęgnację, trzeba uzbroić się w cierpliwość. Nie wszystkie kosmetyki przyniosą podobny efekt u wszystkich. Wiele zależy od rodzaju i kondycji skóry.Jeśli skóra jest widocznie sucha, osłabiona, ma skłonność do podrażnień, należy sięgnąć po produkty dedykowane cerze suchej i pozbawionej blasku. Te muszą być delikatne, nie mogą naruszać warstwy lipidowej, krem powinien intensywnie nawilżać. Cera tłusta, której często towarzyszy trądzik, potrzebuje z kolei skutecznego oczyszczenia. Ważna jest zwalczenie stanu zapalnego i przywrócenie jej równowagi – warto sięgnąć po specjalne linie kosmetyków do twarzy dla cery tłustej, trądzikowej, mieszanej.

Jakie produkty do twarzy powinny znaleźć się w kosmetyczce kobiety?

Kompletując swój zestaw produktów do pielęgnacji, warto uwzględnić różne typy produktów. Do oczyszczenia przyda się płyn micelarny lub delikatna, ale skutecznie zmywająca zanieczyszczenia pianka. Od czasu do czasu warto postawić także na dopasowany do rodzaju cery peeling.Jeśli chodzi o utrzymywanie właściwego pH skóry – niezbędny jest tonik, to jej przemywania po zmyciu makijażu. Z kolei właściwe nawilżenie pomogą utrzymać kosmetyki do twarzy takie jak krem czy maska.

Kosmetyki do twarzy dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.