Perfumy dla mężczyzn – jak wybrać?

Bez wątpienia to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, w dużej mierze uzależnione jest od naszej mowy ciała, czy też ubioru. Niemniej jednak nie wolno zapominać o perfumach, które podobnie jak ubiór mogą mieć przemożny wpływ na to, co uważają o nas inne osoby. W związku z tym należy się zastanowić, w jaki sposób dobrać najładniejsze perfumy męskie. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jakie zapachy są najlepszym rozwiązaniem? Odpowiedzi na te oraz inne pytania poniżej!

Nuty zapachowe

Nuty zapachowe to termin, z którym powinien zapoznać się każdy mężczyzna poszukujący idealnych perfum. Udając się do perfumerii każdy powinien być świadom, że odpowiednie nuty zapachowe to, które są w pełni dopasowane do konkretnego mężczyzny. Oznacza, że powinny one nie tylko dobrze pachnieć, ale również odzwierciedlać i podkreślać osobowość mężczyzny.

Oprócz własnego stylu i osobowości warto podczas doboru perfum zwrócić uwagę na aktualną porę roku. Chociaż wielu mężczyzn nie zdaję sobie z tego sprawy, to nawet najładniejsze perfumy męskie nie muszą dobrze się prezentować na ciele zarówno latem, jak i w zimę. Szczęśliwie współcześnie producenci zaoferować mogą niezwykle dużą ilość atrakcyjnych nut zapachowych. Co jeszcze warto wiedzieć?

Skorzystaj z pomocy konsultantki

Mężczyzna poszukujący perfum, które będą odzwierciedlać i podkreślać jego osobowość może mieć problem z odnalezieniem odpowiedniej nuty zapachowej. Szczęśliwie istnieje proste rozwiązanie, które pomoże go rozwiązać. Wystarczy skorzystać z pomocy profesjonalnej konsultantki w perfumerii.

Rozmawiając z konsultantką warto poinformować ją o tym, jakie są nasze ulubione zapachy oraz opowiedzieć, w jakich sytuacjach będą wykorzystywane perfumy. W takiej sytuacji można mieć pewność, że konsultantka odnajdzie kilka propozycji, które z pewnością będą godne rozważenia. O czym jeszcze warto wiedzieć? Jakie nuty zapachowe można odnaleźć w perfumerii?

Różnorodne nuty zapachowe

Tak, jak zostało to wspomniane współcześnie producenci perfum zaoferować mogą wyjątkowo dużą ilością zapachów skierowanych do mężczyzn. Niemniej jednak do najpopularniejszych z nich zaliczyć należy nuty szyprowe, cytrusowe, owocowe, orientalne, drzewne i kwiatowe.

Równocześnie wszystkie spośród z nich można przypisać do nut zapachowych głowy, serca i bazy. Szczególnie ciekawa propozycja mogą być perfumy drzewne, które podobnie jak perfumy szyprowe są stosunkowo ciężkie. Alternatywnym, ale równie ciekawym pomysłem są wyróżniające się świeżością i lekkością perfumy cytrusowe