Osocze bogatopłytkowe – sposób na naturalne odmładzanie

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów odmładzających – redukcja zmarszczek jest jej głównym obszarem zainteresowania. Wiele metod jednak zakłada sporą inwazję w organizm, a także daje nienaturalny efekt, przez co twarz z czasem zaczyna wyglądać groteskowo, a także nie da się ukryć, że korzysta się z takich zabiegów, wspomagając naturę. Na tle takich metod mocno wyróżnia się zabieg osoczem bogatopłytkowym. Na czym on polega?

Odmładzanie za pomocą krwi

Cechą charakterystyczną tego zabiegu jest fakt, że nie wstrzykuje się w twarz botoksu, kwasu hialuronowego ani innych sztucznych substancji, lecz własną krew pacjenta, wcześniej od niego pobraną i odpowiednio spreparowaną. Jest ona wzbogacana odczynnikiem – specjalną substancją, która przyczynia się do odmłodzenia skóry, ma ona jednak na celu jedynie pobudzenie skóry do odnowy, a nie wypełnia zmarszczek, jak na przykład kwas hialuronowy. Gwarantuje to, że twarz będzie wyglądała młodziej, ale jednocześnie w pełni naturalnie i to jest właśnie najważniejsza zaleta zabiegu osoczem bogatopłytkowym. Nie trzeba też obawiać się na przykład reakcji alergicznych, gdyż organizm nie reaguje tak na własną krew. W dodatku zabieg osoczem jest mało inwazyjny i komfortowy, zwykle osocze bogatopłytkowe wstrzykuje się pod skórę za pomocą bardzo cienkich igieł stosowanych w mezoterapii. Jeśli zaś chodzi o to, przez jaki czas twarz wygląda młodziej gdy wykona się osocze bogatopłytkowe efekty zwykle utrzymują się do pół roku. Po tym czasie nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie wykonać wampirzy lifting, czyli właśnie osocze bogatopłytkowe cena tego zabiegu jest stosunkowo niska, więc decyduje się na to wiele osób.

Komu można polecić zabieg osoczem?

Rozwiązanie to jest znakomite dla wszystkich osób, które nie chcą skorzystać z bardziej inwazyjnych metod odmładzania, na przykład liftingu, a także boją się nienaturalnego efektu innych metod, na przykład botoksu. Świetną alternatywą dla tego popularnego, ale powodującego deformację twarzy zabiegu jest właśnie osocze bogatopłytkowe efekty którego są dużo lepsze – nikt nawet nie domyśli się, że osoba, która wykonała zabieg, nie wygląda tak młodo dzięki dobrym genom. Jest to też dobre wyjście dla osób mających alergie i przez to niemogących zdecydować się na przykład na kwas hialuronowy. Zaletą tego zabiegu są też niskie koszty – jeśli ktoś chce zaoszczędzić na odmładzaniu, zdecydowanie można mu polecić osocze bogatopłytkowe cena tej metody bowiem jest dużo niższa niż innych.