Spódnica na rozmowę kwalifikacyjną

Rozmowa kwalifikacyjna ma zazwyczaj specyficzny charakter. Chodzi przecież o to, żeby w jak najkrótszym czasie przedstawić siebie samego w jak najlepszym świetle. Ubiór ma w tym przypadku niebagatelne znaczenie, ponieważ wpływa między innymi na pierwsze wrażenie, które po sobie zostawimy.

Ubiór na rozmowę kwalifikacyjną.

Bez względu na to o jakie stanowisko się starami, powinniśmy zadbać o właściwy ubiór, ponieważ wpłynie on znacząco na nasz wizerunek. W przypadku mężczyzn będą to eleganckie spodnie lub dżinsy i marynarka, w przypadku kobiet ładne spodnie bądź spódnica i odpowiednio dobrana bluzka, a do tego dobrze widziane są delikatne dodatki.

Spódnice czy spodnie?

Strój kobiecy zdaje się sprawiać trochę więcej problemów w jego odpowiednim doborze, bo na co się zdecydować? Na spodnie czy spódnice? Wszystko zależy od nas samych, ponieważ owszem, spódnica może zwiększyć elegancję całego stroju, jednak jeżeli nie czujemy się w niej dobrze to będzie to kolejny czynnik stresogenny podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W takim przypadku dużo lepiej postawić na eleganckie spodnie i odpowiednio dobraną górę. Kobieta w spodniach też może wyglądać dobrze i profesjonalnie.

Odpowiednia długość spódnicy.

Jeżeli czujemy się dobrze w sukienkach bądź spódnicach, to warto na nią postawić przy wyborze stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętajmy jednak, jaki charakter ma taka rozmowa i stosownie do niego dobierzmy długość spódnicy. Ma być przede wszystkim elegancko, więc spódnica nie może być ani za krótka, ani za długa. Idealna długość mają spódnice nad kolano.

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, warto pamiętać o tym, jakie znaczenie odgrywa odpowiednio dobrany strój. Psycholodzy dowodzą, że kilka pierwszych sekund wpływa na opinię, jaką dana osoba będzie o nas miała. Niewłaściwy ubiór może wywołać negatywne skojarzenia i tym samym przekreślić nasze szansę na pracę. Wydawałoby się, że strój to tak naprawdę szczegół, że podczas rozmowy kwalifikacyjnej jest on najmniej ważny, jednak podświadomie może wpłynąć na rezultat tej rozmowy. Oczywiście, nie zastąpi on odpowiednich kwalifikacji i umiejętności, ale w przypadku wyrównanych szans pomiędzy kandydatami, to właśnie on może decydować o zatrudnieniu.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Salko – producentem odzieży damskiej