Problemy poruszane w poradni ginekologicznej

Lekarz ginekolog różni się od lekarzy innych specjalności. Przede wszystkim do lekarza ginekologa zgłaszają się również kobiety zdrowe, które wzięły sobie do serca rady ekspertów na temat profilaktyki zdrowia ginekologicznego.

Krępujące problemy

Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna zgłosić się do poradni ginekologicznej. Lekarz ginekolog z pewnością zapyta o to, czy miesiączki są regularne, czy są bolesne, czy kobieta współżyje oraz stosuje antykoncepcję, a także czy planuje zajście w ciążę. Takich pytań nie należy odbierać jako ataku na swoją prywatność. Wręcz przeciwnie. Kobieta powinna cieszyć się, że trafiła na zaangażowanego lekarza, która dokładnie zbiera wywiad medyczny. Warto, aby kobieta była szczera ze swoim lekarzem. Tylko wtedy będzie mógł on postawić właściwą diagnozę i rozpoznać poprawne leczenie. Wiele kobiet zataja przed swoim lekarzem ginekologiem krępujące fakty, między innymi nietrzymanie moczu, a także problemy z bolesnym współżyciem seksualnym. Tymczasem lekarz jest przyzwyczajony do różnych trudnych spraw i nie dziwi go, że pacjentka po ciężkim porodzie może borykać się na przykład z nietrzymaniem moczu. Jeżeli lekarz pozna problem pacjentki, będzie mógł postawić właściwą diagnozę i pokierować pacjentkę dalej.

Problemy z zajściem w ciążę

Rozmowa z pacjentką jest bardzo ważna. Pozwala lekarzowi poznać pacjentkę, a także odczytać pewne rzeczy między wierszami. Coraz częściej kobiety zgłaszają się do poradni ginekologicznej i mówią o swoim problemie z zajściem w ciążę. Trzeba pamiętać, że nie zawsze odpowiedzialna za to jest kobieta i jej zdrowie. Coraz częściej wina leży po stronie mężczyzny. Poradnia ginekologiczna Częstochowa pomaga diagnozować takie przypadki i wskazuje rozwiązania. Poradnia ginekologiczna Częstochowa to miejsce, gdzie pracują prawdziwi eksperci. Poradnia ginekologiczna Katowice chce, aby każda kobieta czuła się w tym miejscu bezpiecznie i dobrze. Dobry lekarz zdaje sobie sprawę z tego, że dla pacjentki mówienie o pewnych tematach jest bardzo krępujące, dlatego też warto stworzyć dobrą atmosferę, aby zadbać o szczerość. Poradnia ginekologiczna Katowice doskonale o tym wie, a lekarze pragną dla pacjentek jak najlepiej.