Korzeń kudzu – gdzie kupić i za ile?

Choć kudzu korzeń jest raczej w Polsce dość mało znany, to – biorąc pod uwagę ofertę sklepów ze zdrową żywnością – można go nabyć praktycznie wszędzie. Co ciekawe, jest on dostępny w kilku różnych postaciach. Gdzie zatem go kupić i za ile? Na te pytania odpowie poniższy, dość zresztą krótki wpis.

Na początek – gdzie?

Suplementy z kudzu w proszku stają się w Polsce coraz popularniejsze, aczkolwiek nie oznacza to gwarancji, że taki zakup zawsze będzie bezpieczny! Produkt ten najlepiej kupować w tzw. bezpiecznych źródłach, czyli w aptekach i sklepach ze zdrową żywnością. Oczywiście nie oznacza to, że klient chcący zakupić kudzu proszek, musi skorzystać wyłącznie z usług podmiotów stacjonarnych. Również w Internecie działa wiele wartościowych sklepów, które sprzedają bezpieczny i zdrowy asortyment. Niestety nie zawsze jest to regułą, dlatego należy unikać mało znanych podmiotów o dość niejasnym pochodzeniu.

Ile to kosztuje?

Suplement ten występuje pod wieloma różnymi postaciami. Najpopularniejszym, a zarazem najdroższym jest oczywiście kudzu korzeń, za którego trzeba zapłacić od 50 do nawet 100 złotych. Dużo tańsze są… gotowe tabletki, które w liczbie 90 można nabyć już za mniej więcej 30 złotych. Kudzu proszek, który tak naprawdę jest skrobią, kosztuje zaledwie 20 złotych. Za tą kwotę można zakupić około 50 g gotowego produktu.

Jak stosować?

Najłatwiej stosować kudzu w proszku. Substancję tą z powodzeniem można dodać do sosu w ilości mniej więcej 1/2 do 1 łyżki stołowej na pół szklanki wody. Ze skrobi można też przygotować bardzo smaczną i aromatyczną panierkę, która – co ciekawe – jest bardzo cienka i wręcz rozpływa się w ustach. Wreszcie suplement ten można stosować również w formie kapsułek, ale zawsze należy zwracać uwagę na ich skład. Można bowiem zakupić w ten sposób produkt, który będzie mieszaniną wielu różnych składników diety. Jego zastosowanie bez odpowiedniej wiedzy i przygotowania, może być wręcz fatalne w skutkach.

Podsumowanie

Korzeń z kudzu, to najbardziej wartościowy sposób pozyskiwania znajdujących się w nim substancji odżywczych. Opcjonalnie można też spożywać skrobię, którą można łatwo dodawać do sosów i zup. Gotowe kapsułki również są wskazane, ale ich działanie i skuteczność będą nieco ograniczone.