Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna skupia się nie na leczeniu chorób, ale na ich zapobieganiu oraz na profilaktyce i odwracaniu procesu starzenia się skóry. Zajmują się nią lekarze, posiadający prawo wykonywani zawodu.
Medycyna estetyczna Katowice uczyniła jednym z dużych ośrodków swojego rozwoju, co oznacza, że gabinety znaleźć można w bardzo wielu miejscach.

Gabinet medycyny estetycznej – jak to wszystko wygląda?

Zabiegi wykonywane są po konsultacji z lekarzem, dobierane zaś są indywidualnie w zależności od oczekiwań i preferencji pacjentów, ich możliwości finansowych oraz stanu zdrowia. Wykonywane są zabiegi estetyczne oraz te z zakresu dermatologii estetycznej bowiem rozwija także tę dziedzinę. Narzędzia, z jakich korzysta ten dział medycyny to lasery, masaże, podciśnienie, fale radiowe, peelingi, wstrzykiwanie toksyny botulinowej, nakłuwanie, czy biostymulacje. Wszystkie one służą do wykonywania określonych zabiegów, aby otrzymać konkretny efekt uzgodniony wcześniej z pacjentem.

Gabinet medycyny estetycznej pozwala znaleźć w bardzo wielu lokalizacjach – warto zorientować się, z jakiego sprzętu korzysta się w danym miejscu oraz zasięgnąć porady poprzednich pacjentów, zanim zdecydujemy się na konkretny zabieg.

Ponieważ efekty działań będą bardzo widoczne warto dobrze sprawdzić miejsce i lekarza, który będzie nas prowadzić i proponować podjęcie konkretnych działań. Dobrze jest więc dopytać o możliwe działania niepożądane, czy powikłania zabiegów, o doświadczenie konkretnego specjalisty, czy stopień zadowolenia jego dotychczasowych pacjentów i to jak długo już zajmuje się medycyną estetyczną oraz „na zdrowy rozsądek” ocenić wygląd gabinetu i stan sprzętu.

Co dość istotne- ceny o wiele niższe niż te u konkurencji powinny wzbudzić nasz niepokój, podobnie jak te niezwykle wysokie – zazwyczaj poprzez porównanie wielu ofert udaje się znaleźć złoty środek. Zarówno medycyna jak i dermatologia estetyczna Katowice uczyniła swoim domem w wielu miejscach – pozwala to na wybór spośród wielu ofert i wybranie tej, która jest dla nas najbardziej odpowiednia.

Medycyna i dermatologia estetyczna – co jeszcze muszę wiedzieć?

Kiedy już zjawimy się w progach gabinetu medycyny estetycznej, można nie tylko odmłodzić, czy ujędrnić skórę, ale też pozbyć się owłosienia, wymodelować usta lub kształt twarzy, usunąć blizny i niedoskonałości skóry, czy nawet usunąć cellulit. Można odnieść wrażenie, że czas da się zatrzymać, tak samo jak starzenie. Należy jednak pamiętać, że organizm rządzi się własnymi prawami i we wszystkim co robimy, by poprawić swoje samopoczucie oraz wygląd – trzeba zachować umiar. Chociaż medycyna estetyczna zdaje się podbijać powoli acz systematycznie – musimy sami zdecydować, czy chcemy podążyć za jej rosnącą popularnością, czy wręcz przeciwnie.