Odzież używana – podstawowy poradnik

Któż z nas nie chciałby mieć ładnej i ciekawej garderoby? Tak aby każdego dnia móc założyć coś, co nie tylko pasuje do okazji, pogody, lecz także do naszego humoru? Jednak ceny ubrań są dość wysokie… Warto zatem skorzystać z opcji, jaką jest odzież używana.

Sklepy z odzieżą używaną

Na początek warto powiedzieć kilka słów o sklepach z odzieżą używaną. Otóż dość powszechne jest mniemanie, że są one brudne, zniszczone a ubrania tam do niczego się nie nadają. Jednak jest to zupełnie błędne przekonanie.

Dzisiaj bowiem sklepy z odzieżą używaną nieraz bardziej przypominają artystyczne butiki. Przede wszystkim – odzież w nich najczęściej jest ładnie wyprana i wisi na wieszakach. Po drugie – te rzeczy nie są zazwyczaj zniszczone, a nieraz wręcz przeciwnie – są w zasadzie całkowicie nowe, jeszcze z metką. Co więcej – nieraz są to ubrania naprawdę niezwykłych i bardzo znanych marek!

Jak kupować odzież używaną?

Kupowanie odzieży używanej wcale nie jest tak trudne, jak się wydaje. Przede wszystkim trzeba łapać okazje. Nawet jeśli mamy kilka ładnych swetrów w domu i widzimy następny w lumpeksie, to często warto go kupić. Przecież może się okazać, że przez następne pół roku nie natrafimy na żaden ładny sweter. Z tym wiąże się od razu drugie zagadnienie – nie warto nastawiać się, że znajdziemy konkretną rzecz w danym lumpeksie.

Co dalej? Trzeba pamiętać, że znalezienie ładnej odzieży używanej zajmuje jednak trochę czasu. Szczególnie trudne są początki, kiedy to musimy obejść poszczególne sklepy, poznać je, zapoznać się ze sprzedawczyniami, dowiedzieć się, w które dni najbardziej opłaca się przyjść. Warto tu pamiętać, że osoby o nietypowych rozmiarach mogą przychodzić, kiedy odzież używana jest najtańsza, jednak przedstawicielkom bardziej standardowych rozmiarów zaleca się przyjście w dni dostawy.

Tricki przy zakupie odzieży używanej

Mało kto wpada na taki pomysł, jednak zdecydowanie warto przejrzeć dokładnie czy naszych ukochanych lumpeksów nie ma przypadkiem w Internecie. Wiele z nich bowiem ma swoje strony na popularnych portalach społecznościowych i tam co chwila publikuje nowości. Często istnieje także możliwość zakupu online albo rezerwacji.

Warto także dopytać, czy nie istnieją jakieś karty stałego klienta albo zniżki studenckie itd. Brzmi absurdalnie? Trochę tak – warto jednak wiedzieć, że odzież używana nie musi być tania, może być bowiem nawet wręcz super tania. Czasami także, kiedy od razu decydujemy się na większe zakupy, to otrzymujemy dodatkowe rabaty.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Angora – odzież używana