Zabieg Dermapen, czyli młodo wyglądająca skóra na lata

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać nie tylko z zabiegów skoncentrowanych na redukcji efektów starzenia się skóry, ale również tych, które zapobiegają ich powstawaniu. Jednym z nich jest zabieg urządzeniem Dermapen. Na czym polega? Jakie daje efekty?

Zabieg Dermapen – co to jest?

Dermapen to rodzaj urządzenia, które służy do wykonania zabiegu mezoterapii. Mezoterapia jest jedną z najczęściej prowadzonych procedur medycyny estetycznej, która polega na nakłuwaniu tkanek skóry i wprowadzaniu w nią substancji aktywnych.

Mezoterapia z urządzeniem Dermapen określana jest jako mikroigłowa, inaczej mikromezoterapia, ponieważ, w przeciwieństwie do mezoterapii igłowej, stosowane w jej trakcie igły są cieńsze i płyiej wprowadzane pod skórę.

Prowadzony przez urządzenie dermapen zabieg polega na nakłuwaniu skóry cienkimi, tytanowymi igłami na głębokość wynoszącą 0,5-2,5 mm. Igły znajdują się wewnątrz urządzenia i pulsują z dużą prędkością, wywołując kontrolowane mikrouszkodzenia skóry. Dzięki temu lepiej chłonie ona nakładane na nią preparaty i samoczynnie się regeneruje.

Jakie efekty oferuje zabieg Dermapen?

Wykonany z Dermapen zabieg zapewnia efekty wynikające zarówno ze stosowanych w jego trakcie preparatów ze składnikami aktywnymi, jak i powstałych wtedy mikrouszkodzeń.

Mikroskopijnej wielkości uszkodzenia skóry mobilizują jej komórki do rozpoczęcia procesów regeneracji. Dochodzi wtedy do przyspieszonej produkcji związków kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, które mają kluczowe znaczenie dla młodego wyglądu cery. Właśnie dlatego prowadzony z Dermapen zabieg ma działanie anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe.

Dermapen Katowice – gdzie wykonać zabieg i jaka jest jego cena?

Osobom chcącym skorzystać z zabiegu Dermapen Katowice oferują dostęp do renomowanych gabinetów medycyny estetycznej. Warto zdecydować się na gabinet, który ma wiele pozytywnych opinii od swoich klientów. Nie należy korzystać z zabiegów prowadzonych przez niewykwalifikowane osoby poza gabinetami!

Za zabieg Dermapen w Katowicach należy zapłacić od około 250 złotych za mały obszar, na przykład wokół oczu, do około 400-450 złotych za całą twarz lub jeden obszar ciała. Dokładne cenniki dostępne są na witrynach internetowych gabinetów.