Jakie są choroby naczyniowe nóg

Z chorobami naczyniowymi nóg boryka się coraz więcej osób. Dlaczego? Otóż powodem tego jest życie w luksusie i wygodzie. Wydawać by się to mogło dziwne, ale tak jest. Dostępność wysokokalorycznych posiłków i praca za biurkiem to dwa czynniki, które najczęściej przyczyniają się do powstawania chorób nóg.

Choroby nóg- czym spowodowane

Choroby naczyniowe nóg najczęściej dotykają osoby starsze, gdyż mają one bowiem ograniczone możliwości ruchu. Jednak w tym przypadku jest to rzecz normalna, z którą trzeba sobie jakoś radzić. Przyjmowanie odpowiednich leków jest w stanie jednak utrzymać odpowiedni stan zdrowia. Jedną z najpopularniejszych chorób, jaka pojawia się wśród ludzi jest miażdżyca, którą lekarze nazywają także zwapnieniem tętnic. Jest ona spowodowana głównie nieprawidłowym sposobem odżywiania się. Odkładający się cholesterol zatyka tętnice, tym samym utrudniając krwi przepływ do naczyń krwionośnych.

Choroby naczyniowe- choroby nóg

Co jest najczęstszą przyczyną pojawiania się chorób naczyniowych? Zdecydowanie prowadzenie niezdrowego trybu życia. Choroby żył te najczęściej pojawiają się u osób z nadwagą. Spożywanie wysokokalorycznych posiłków i brak ruchu mogą być przyczyną pojawienia się pierwszych objawów. Aby uniknąć takich problemów, dobrze jest wcześniej zmienić tryb życia. Warto przestawić się na spożywanie lekkich posiłków, które pomogą zgubić zbędne kilogramy. Ruch również jest ważnym czynnikiem. Lekarze zalecają chociaż wychodzenie na spacer. Takie schorzenia występują także u osób, które pracują za biurkiem. Kilka godzin siedzenia nie jest dobre dla nóg. Tak samo wygląda sytuacja u zawodowych kierowców, którzy całe dnie spędzają w aucie. Czasami praca nie jest zależna od człowieka, jednak można starać się zmienić tryb życia. Warto pamiętać o tym, że miażdżyca bardzo często jest przyczyną udarów czy zawałów.

Pierwsze objawy to sygnał, aby wybrać się na wizytę kontrolną do lekarza. Jeśli nie jest za późno, to przepisze on odpowiednie leki, które będą zmniejszać ból i objawy. Jednak lepiej jest się przed tym uchronić, zamieniając fast foody na pełnowartościowe posiłki bogate w witaminy i warzywa. Czasami lepiej także wybrać rower niż samochód czy zatłoczony autobus.