Zastosowanie rękawic winylowych bezpudrowych

Środki ochrony indywidualnej używane są między innymi w celu zabezpieczenia przed zarażeniem się wirusami lub bakteriami. Ich zadaniem jest zabezpieczenie życia i zdrowia personelu medycznego, który udziela pomocy pacjentom. Rękawice winylowe bezpudrowe lub innej rękawice jednorazowe powinny znaleźć się w każdej apteczce.

Kiedy zdecydować się na używanie rękawiczek winylowych?

Winyl i lateks są jednymi z najpopularniejszych materiałów używanych do wyrobu rękawic jednorazowych. Niektóre osoby źle tolerują lateks ze względu na możliwość wystąpienia uczulenia i podrażnienia naskórka. Reakcje alergiczne często powodowane są również przez puder używany do rękawiczek. Środek ułatwia zakładanie i zdejmowanie rękawic, jednak osoby wrażliwe muszą zrezygnować z tego udogodnienia.

Rękawice winylowe bezpudrowe są bezpiecznym i bardzo dobrym jakościowo zamiennikiem dla osób, które borykają się z alergiami skórnymi, ale muszą codziennie w swojej pracy używać środków ochrony indywidualnej.

Kto powinien używać rękawic jednorazowych?

W niektórych zawodach używanie jednorazowych rękawiczek jest obowiązkowe. Jednak coraz częściej ten środek ochrony można spotkać również w branżach, które wcześniej go niestosowały. Dlatego rękawice pojawiły się w sklepach spożywczych, u fryzjera lub w klubach fitness.
Środki ochrony indywidualnej od czasów pandemii traktowane są w przestrzeni publicznej jako zabezpieczenie przed zarażeniem wirusem. Dlatego zarówno personel sklepów i punktów usługowych, jak i klienci powinni dbać o właściwe używanie rękawic, maseczek oraz płynów do dezynfekcji.

Rękawice winylowe bezpudrowe – zalety

Winyl jest mocnym i wytrzymałym surowcem. Dzięki temu rękawice są odporne na uszkodzenia i przypadkowe rozdarcia. Winylowych rękawic bezpudrowych można używać w placówkach medycznych, salonach kosmetycznych, gabinetach stomatologicznych.
Wybierając jednorazowe rękawiczki należy pamiętać o sprawdzeniu atestów dopuszczających wyrób do użytku. Środki ochrony muszą spełniać odpowiednie normy, aby mogły właściwie zabezpieczać użytkowników. Produkt musi być dobrany do warunków, w których będzie wykorzystywany. Rękawiczki winylowe bezpudrowe dostępne są w podstawowych, standardowych rozmiarach.

Rękawice winylowe bezpudrowe znajdziesz w ofercie Grupy Anmar