Mity o sukniach ślubnych w stylu boho

Dzisiaj po internecie krąży naprawdę wiele zupełnie nieprawidłowych informacji. Między innymi także na temat różnego rodzaju sukien ślubnych. Jak przedstawiają się najpopularniejsze mity o sukniach ślubnych w stylu boho? Poniżej zostaną one przedstawione i obalone.

1) Sukienki ślubne w stylu boho są niepoważne i nie eleganckie

Niektórzy sądzą, że sukienki ślubne boho prezentują się zdecydowanie za mało poważnie. Warto zatem powiedzieć tutaj, jak wygląda taka suknia w tym stylu. Co jest jednak istotne – tu nie ma jakichś bardzo ściśle określonych ram tworzenia sukien.

Generalnie bowiem suknie ślubne w stylu boho mają być wygodne i pokazywać naturalne piękno panny młodej. Tu nie ma żadnych sztywnych gorsetów, zakrywających ciało tiulów czy długich trenów. Króluje prostota, jednak ta prosta forma jest jak najbardziej w pełni elegancka i prezentuje się naprawdę dobrze.

2) Suknie ślubne boho są tylko dla bardzo młodych panien młodych

Generalnie niektórzy także sądzą, że styl boho to w zasadzie zarezerwowany jest tylko i wyłącznie dla młodych osób. Oczywiście to także nie jest prawda, niemniej w ogóle skąd się biorą takie przekonania?

Otóż zasadniczo część osób uważa, że odważne formy sukien boho nie przystają starszym osobom. Sukienki ślubne boho mają bowiem to do siebie, że mogą być krótsze, rozkloszowane, może prześwitywać ciało, mogą mieć większy dekolt. Pamiętać jednak trzeba, że te sukienki przede wszystkim mają zapewnić wygodę i czucie się swobodnie tego dnia, co jest naprawdę bardzo istotne. Nie są one przeznaczone tylko dla jakiegoś jednego wieku

3) Suknie ślubne boho nie nadają się do kościoła

Z powodów wymienionych powyżej oraz tego, że styl boho dla wielu osób łączy się z hippisami generalnie niektórzy sądzą, że suknie ślubne w stylu boho nie nadają się do kościoła. Warto się jednak zastanowić, czy różne wydekoltowane suknie typu syrena itp. są skromniejsze?

Ponadto zasadniczo rzecz ujmując suknie boho właśnie mają być skromne. One nie mają na celu wcale tylko i wyłącznie pokazanie ciała, lecz wygodę i komfort, a także ukazanie w pełni naturalnego piękna kobiety. Taka suknia boho może być jednak także wykonana w bardzo skromy sposób z motywami romantycznymi na sobie.