Sklep stacjonarny czy internetowy?

Kupowanie odzieży używanej to rozwiązanie bardzo zyskujące na popularności w ostatnich latach. Jeszcze kilkanaście lat temu było uznawane za rozwiązanie dla biednych, aktualnie jest modne i uznawane za bardzo ekologiczne. Gdzie odzież używana może być kupowana? Czy sklepy internetowe wyprą zupełnie sklepy stacjonarne? Jakie wady i zalety ma każde rozwiązanie?

Sklep stacjonarny z odzieżą używaną

Stacjonarne sklepy, tak zwane ciucholandy wyrastały w różnych miastach Polski jak grzyby po deszczu. Niektórym udało się pozostać na rynku, niektóre szybko zniknęły. Te, które pozostały mają zazwyczaj grono wiernych klientów, którzy kupują w nich ubrania. Stacjonarne zakupy mają wiele zalet. Przede wszystkim każde ubranie można dokładnie samodzielnie obejrzeć, dotknąć materiału czy nawet przymierzyć. Dzięki temu można łatwo wyeliminować te elementy ubioru, które mogłyby ewentualnie gryźć czy drapać. A przecież nikt nie chce nosić drapiącego swetra. Dobór ubrań to przecież nie tylko naoczne stwierdzenie, że ta sztuka się podoba. W każdym przypadku konieczne jest rozważenie ewentualnej stylizacji czy innych ubrań, które trzeba połączyć z tym jednym. Sklepy stacjonarne są idealnym rozwiązaniem w tym przypadku. Jednak ze względu na fakt, że odzież używana ma mocno zmienny asortyment istnieje możliwość znalezienia idealnego ubrania, które będzie po prostu w złym rozmiarze. To budzi frustrację u największych amatorów poszukiwań w sklepach stacjonarnych.

Zakup w Internecie, wady i zalety

Ze względu na wzrastającą popularność zakupów z drugiej ręki, pojawiły się internetowe serwisy oferujące handel ubraniami i rzeczami z drugie ręki. Serwisy te mają oczywistą wadę, jaką jest brak możliwości dotknięcia kupowane towaru. Jednak system wyszukiwania odpowiedniego rozmiaru, interesującej marki, a nawet koloru ubrań jest dużym ułatwieniem. Co równie ważne, kupujący może być jednocześnie sprzedawcą. Czyli po znudzeniu się konkretnym ubraniem łatwo można sprzedać je ponownie, a sobie zakupić kolejne. To bardzo wygodne rozwiązanie dla ludzi, którzy nie lubią spędzać godzin na poszukiwaniu stacjonarnym i przeglądaniu ubrań. Dodatkowo wszystkie ubrania będą dostarczone do samych drzwi przez kuriera.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora.