Styl ślubny boho – jeden z nachętniej wybieranych stylów

Nie każda Panna Młoda pragnie wyglądać w dniu swojego ślubu niczym księżniczka. Bogata suknia princessa z ozdobnymi koronkami i mieniącymi się kamyczkami wraz z mocnym makijażem nie jest dla wszystkich. Niektóre kobiety chcą tego dnia wyglądać naturalnie i czuć się lekko i zwiewnie.

Jak wygląda wesele w stylu boho?

Wesele w stylu boho daje Młodej Parze wiele swobody w jego realizacji. Jest to styl luźny, czerpiący inspirację z mody cygańskiej i hipisowskiej. Nie może w nim także zabraknąć nawiązania do różnych symboli etnicznych, które doskonale się w niego wkomponowują.

Boho charakteryzuje się delikatnością, dziewczęcością i zwiewnością. Styl ten jest na tyle swobodny, że można w nim łączyć pozornie niepasujące do siebie elementy, takie jak koronki i frędzle czy mocno kontrastujące ze sobą kolory. Często spotykanymi dodatkami są pióra i różnego rodzaju plecionki.

Ubiory nowożeńców w stylu boho

Suknia ślubna boho powinna być lekka, zwiewna i delikatna. Na weselu w tym stylu zdecydowanie nie sprawdzi się kreacja o kroju księżniczki. Nie będzie ona pasowała do wystroju, który przepełniony jest elementami nawiązującymi do natury. Sukienka ślubna boho najpiękniej prezentuje się z subtelnym makijażem podkreślającym naturalną urodę oraz fryzurą w postaci lekkich fal lub loków. We włosy najczęściej wplata się wianki z polnych kwiatów.

Jeśli chodzi o Pana Młodego to w kwestii ubioru ma się ogromne pole do popisu. Nie powinno się raczej wybierać bardzo klasycznych garniturów. Lepiej postawić na nieco bardziej wyszukane propozycje. Świetnie sprawdzają się garnitury w kolorach brązu, szarości, bordo i wielu innych. Niektórzy decydują się nawet na modną kratę. Doskonałym dopełnieniem jest muszka i szelki.

Suknia ślubna boho i nietuzinkowy garnitur to nie wszystko

Sukienka ślubna boho i odpowiednio dobrany garnitur to bardzo ważne elementy dobrze zorganizowanego wesela w tym wyjątkowym stylu. Nie są to jednak jedyne kwestie, które zadecydują o tym, czy uroczystość będzie niemal idealna.

Istotną sprawą jest również wystrój sali weselnej, a nawet sam jej wybór. Najlepiej sprawdzą się tu sale zlokalizowane w otoczeniu przyrody – lasów, jezior itd.. Idealnym rozwiązaniem dla stylu boho jest zorganizowanie wesela na świeżym powietrzu.