Zabiegi kosmetyczne dla pani

W dzisiejszych czasach wiele osób pragnie korzystać z uroków zabiegów kosmetycznych oraz możliwości jakie dają rozmaite salony. Rynek medycyny estetycznej kwitnie, zważając na stale zmieniający się kanon piękna, za którym podążają ludzie. Z czego warto skorzystać?

Najpopularniejsze zabiegi

Do najpopularniejszych wykonywanych zabiegów należą wszelkiego rodzaju niewielkie zabiegi kosmetyczne, wykonywane w okolicach twarzy. Furorę robi powiększanie ust, które odbywa się z reguły przy pomocy kwasu hialuronowego bądź sztucznych wypełniaczy. Taki zabieg z pewnością nada twarzy innego wyrazu. Zabieg przy pomocy kwasu musi być odnawiany co jakiś czas, z powodu jego wchłonięcia. Z tego względu powiększanie ust stanowi stałe źródło dochodu wielu salonów kosmetycznych

W drugiej kolejności popularne jest wypełnianie zmarszczek toksyną botulinową (potocznie botoks bądź jad kiełbasiany). Taki zabieg powoduje zwiotczenie mięśni w danym miejscu, dzięki czemu zmarszczki samoistnie zanikają. Nie jest to zabieg stosunkowo drogi, dlatego też spora liczba osób po niego sięga.

Inne zabiegi

Poza powiększaniem ust, niesamowicie popularną operacją twarzy jest korekta nosa. Na korektę nosa decydują się osoby, które przeżyły jakiś wypadek, mają nieestetyczny dla nich kształt nosa bądź posiadają problemy zdrowotne. Krzywa przegroda nosowa może znacznie ograniczyć oddech i w tym przypadku korekta nosa może stać się zbawienną operacją.

Nie mniej częste są operacje piersi i pośladków. Polegają z reguły na ich powiększeniu poprzez wstawienie odpowiedniej objętości implantów. Wiele kobiet decyduje się jednak na pomniejszenie biustu, z uwagi na zbyt wielkie obciążenie kręgosłupa.

Ceny zabiegów i operacji

Mniejsze zabiegi są zdecydowanie tańsze i łatwiej dostępne. Wykonuje je większość uprawnionych salonów kosmetycznych. Można znaleźć je praktycznie wszędzie, wykonywane w rozmaitych metodach. Warto jednak zwracać uwagę na opinie takiego salonu, by nie zrobić sobie krzywdy. Zazwyczaj takie zabiegi zawierają się w cenie od kilkuset do kilku tysięcy złotych.

Ceny operacji oscylują w granicach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie warto jednak oszczędzać. Źle wybrany gabinet medycyny estetycznej może narobić więcej szkody niż pożytku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki