Dlaczego warto kupić pierścionek zaręczynowy z szafirem?

Tradycyjne pierścionki zaręczynowe to te z diamentami. Nie można im odmówić klasy i urody, ale zwykle brakuje im jednak oryginalności, która stworzyłaby z nich naprawdę niepowtarzalną biżuterię. Tą cechą potrafi się jednak wykazać pierścionek z szafirem. To znakomity wybór dla panów, którzy w najbliższej przyszłości zamierzają się oświadczyć.

Brak ograniczeń kolorystycznych

Słysząc o szafirze, większość osób automatycznie wyobrazi sobie błyszczący niebieski kamień. Jest to jego standardowy odcień, co nie znaczy, że jedyny. Niebieski szafir uchodzi za najpopularniejszą i zarazem najcenniejszą odmianę tego twardego minerału, jednakże warto się przekonać do jego innych wersji, które z uwagi na swoją rzadkość też mają olbrzymią wartość.

Szczególnie ciekawe mogą okazać się różowe i żółte wersje szafiru, które przepięknie prezentują się na opalonej skórze dłoni. Istnieje też odmiana bezbarwna, nazywana też białą. To ona pod względem kolorystycznym jest najbardziej zbliżona do diamentu.

Wyjątkowa trwałość

Pierścionek zaręczynowy po prostu musi być trwały, bo będzie noszony latami – nieraz i do końca życia. Zastosowany w nim kamień powinien być więc odporny na intensywną i codzienną eksploatację. Nie może niszczyć się czy kruszyć pod wpływem żadnych czynników.

Oczywiście to diamenty uchodzą w społeczeństwie za najbardziej wytrzymałą odmianę kamienia, jednakże szafir może spokojnie się z nimi równać. Pierścionki z szafirem uzyskują aż dziewięć punktów w skali twardości Mohsa. A jest to skala dziesięciostopniowa. Mało który kamień może pochwalić się tak imponującym wynikiem.

Atrakcyjny wariant w korzystnej cenie

Szafiry pomimo swojej wytrzymałości i piękna są taką bardziej ekonomiczną opcją, korzystną alternatywą dla tradycyjnych diamentów. Zaręczynowy pierścionek z szafirem naturalnym może kosztować nawet mniej niż tysiąc złotych. Biżuteria z prawdziwymi diamentami jest oczywiście znacznie droższa.

Ostateczna cena pierścionka zależeć będzie jednak od odmiany zastosowanego w niej szafiru, czyli głównie od jego pochodzenia oraz koloru. Najdroższe są szafiry drobne i niebieskie, ponieważ to one są odmianą najrzadziej spotykaną na świecie. Mimo wszystko nawet niebieski szafir wciąż będzie tańszy od diamentu.

Pierścionki z rubinem znajdziesz w ofercie Salonu jubilerskiego LARU.