Jak wybrać odpowiedni peeling do twarzy?

Właściwa pielęgnacja to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie cery w dobrej kondycji. Powinna obejmować kilka kroków – tym szczególnie ważnym jest regularne i staranne oczyszczanie. Oprócz codziennego usuwania makijażu i przemywania twarzy delikatną pianką, od czasu do czasu warto zastosować specjalny peeling, który usunie martwy naskórek.

Czemu służą peelingi do twarzy?

Peeling to wciąż często pomijany, nieuwzględniany w pielęgnacji kosmetyk. Wielu kobietom wydaje się zbędny, nie wiedzą, czemu służy i jak prawidłowo z niego korzystać. Tymczasem stosowanie peelingów może bardzo pomóc w utrzymaniu na dłużej dobrej kondycji skóry.Zadaniem peelingu jest usuwanie martwego naskórka, który gromadzi się na powierzchni skóry. Ten bardzo źle wpływa na jej wygląd, ponieważ stanowi uwielbianą przez bakterię pożywkę. Powoduje więc zapychanie porów, zaskórniki, nasila trądzik, wywołuje stany zapalne. Nieoczyszczona skóra jest nieprzyjemnie szorstka, widoczne są na niej wszelkiego rodzaju blizny i bruzdy. Po oczyszczeniu peelingiem do twarzy skóra odzyskuje gładkość i wygląda na młodszą.

Peeling do twarzy – jak stosować, by przyniósł oczekiwane efekty?

Jeśli peeling do twarzy ma przynieść oczekiwane efekty, trzeba stosować go regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Przede wszystkim jednak nie należy przesadzać w żadną stronę – błędem będzie stosowanie tego kosmetyku raz na rok, ale i sięganie po niego co kilka dni czy nawet codziennie.Według dermatologów częstotliwość peelingu twarzy należy dopasować do potrzeb skóry. Cera tłusta czy trądzikowa potrzebuje znacznie częstszego oczyszczania. Peeling należy więc przeprowadzać raz w tygodniu. W przypadku cery wrażliwej trzeba bardzo uważać, żeby jej nie podrażnić – wystarczy peeling raz na dwa tygodnie, a czasem na miesiąc.

Gdzie kupić i jak wybrać odpowiedni peeling do twarzy?

Dobry peeling to taki, który jest dopasowany do potrzeb cery i ma dobry skład. Dlatego warto uważnie czytać zalecenia na opakowaniu, dopasowując kosmetyk do rodzaju skóry. Najlepiej ufać sprawdzonym kosmetycznym markom.Dobrej jakości kosmetyków warto szukać w renomowanych drogeriach, czy to działających stacjonarnie czy w sieci. Warto też korzystać z porad dermatologów czy kosmetyczek.

Peeling do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.