Coraz popularniejsze lane perfumy

Wszystkie kobiety kochają perfumy, które po znalezieniu się na ciele wchłaniają się w skórę pozostawiając na powierzchni tylko olejki eteryczne, które powodują wrażenia węchowe. Najbardziej pożądane i poszukiwane przez kobiety są lane perfumy kwiatowe. Istnieje ogromne zróżnicowanie olejków eterycznych w tej kategorii i dlatego duży jest wybór perfum. Najbardziej popularny jest zapach różany, zapach konwaliowy, zapach irysowy i zapach jaśminowy.

Zapach lanych perfum

Lane perfumy posiadają bogatą kompozycję opartą na łączeniu ze sobą wielu zapachów kwiatowych w jeden bukiet kwiatowy, albo opartą tylko na jednym gatunku rośliny. Opracowanie kompozycji zapachowej polega na łączniu ze sobą olejków i wzmacniaczy. To, jak skomponowana jest całość decyduje o zapachu perfum. Receptury na kompozycje zapachowe są przez większość firm tworzących perfumy pilnie strzeżoną tajemnicą. Gdyż tworzenie kompozycji zapachowych jest trudną sztuką. Osoba sporządzająca kompozycje zapachowe musi posiadać pamięć olfaktoryczną. Pamięć taka koduje informacje dotyczące bodźców węchowych. Zmysł węchu badany jest od wieków, gdyż ciekawi on naukowców. Wiadomo, że węch człowieka ewaluował przez wieki podobnie, jak wiele innych rzeczy na świecie. Wiadomo, że w rozpoznawaniu zapachów bierze udział układ nerwowy. W układzie nerwowym człowieka przetwarzane są sygnały zmysłowe w specjalnych analizatorach wrażeń zmysłowych.

Co znaczy lane perfumy?

Są to perfumy będące odpowiednikiem kompozycji zapachowych pochodzących od znanych firm. Jednak są dużo tańsze od perfum markowych, co jest z pożytkiem dla klienta. Lane perfumy nie są oryginalnymi perfumami i nie są butelkowane fabrycznie, jak jest z perfumami znanych marek. Można tworzyć je w różnych miejscach i aby produkcja ich była legalna perfumy muszą być sygnowane marką prawdziwego producenta. Takie perfumy na mililitry są mniej reklamowane niż te markowe co wpływa na zminimalizowanie ich ceny. Na niższą cenę wpływa też uboższe i mniej kosztowne opakowanie. Rozlewane perfumy są również zabezpieczone podczas leżakowania podobnie, jak te markowe i chroni się je przed szkodliwym działaniem promieni UV. I dlatego długo zatrzymują świeżość i pierwotny zapach.

Gdy kończą się nam perfumy

Gdy stoimy przed koniecznością zakupu nowych perfum, bo te które mamy już się kończą, to często mamy ochotę wypróbować nowy zapach. Lane perfumy dają nam taką możliwość, gdyż posiadają wiele nut zapachowych. Zastanawia nas tylko to, czy nowe perfumy będą posiadały trwały zapach, który utrzyma się na ciele przez cały dzień. I oczywiście to, czy zakup nie zrujnuje naszego portfela i będzie w zasięgu naszych możliwości finansowych.