Duże rozmiary obuwia

Masz niestandardowy rozmiar stopy? Obawiasz się, że przez to nie możesz wyglądać modnie i na czasie? Nie masz pojęcia gdzie kupować tak duże buty? W stacjonarnych sklepach często brakuje dla Ciebie odpowiedniej i wystarczającej rozmiarówki? Nie masz pojęcia co z tym zrobić, ani gdzie się udać? Jeżeli tak to doskonale trafiłeś, ten artykuł jest skierowany właśnie do osób takich jak Ty.

Buty duże rozmiary

Jaki rozmiar buta jest uważany za duży i ponadstandardowy? Jest to ciężkie pytanie gdyż każdy sklep i każda marka oferuje swoim klientom nieco inne rozmiary butów. Można jednak przyjąć, że za bardzo duży i ponadstandardowy rozmiar uznaje się: w przypadku obuwia damskiego- rozmiar powyżej 41 rozmiaru, a w przypadku obuwia męskiego- rozmiar powyżej 46 rozmiaru. Najczęściej w sklepach stacjonarnych nie dostaniemy po prostu buta, który pasowałby na tak dużą stopę. Trzeba, także zaznaczyć, że w przypadku obuwia eleganckiego: szpilek czy lakierek, rozmiarówka zwykle kończy się na jeszcze mniejszym rozmiarze.

Buty duże rozmiary – gdzie je kupować?

Oczywiście jest to bardzo spory problem dla każdej osoby z takim rozmiarem, sprawia to wielki dyskomfort oraz powoduje nieprzyjemne trudności w zakupie wymarzonego obuwia. Jest na szczęście kilka sposobów na to jak szybko i praktycznie stać się posiadaczem butów o takim dużym rozmiarze. Przede wszystkim, w wielu sklepach stacjonarnych można zamówić dany model buta w większym rozmiarze. Sklepy często mają takie modele po prostu w swoich hurtowniach, ze względu na to, że stosunkowo rzadko je sprzedają. Najczęściej takie zamówienie jest gotowe do obioru w przeciągu dwóch dni, a niektóre marki wyślą je nam bezpłatnie do domu. Jeżeli z kolei nie chcemy ograniczać się jedynie do wyboru obuwia jednego producenta to możemy skorzystać z usług specjalnych hurtowni obuwia o dużym rozmiarze. Mają one najczęściej wiele różnych marek i modelów, sprzedają one bardzo popularne i modne obuwie, nie trzeba się więc martwić, że duży rozmiar stopy uniemożliwia stylowy i elegancki wygląd.

Buty duże rozmiary– cena

Jeżeli chodzi o cenę butów o dużym rozmiarze, to zasadniczo nie różni się ona od ceny obuwia standardowego. Można jednak ponieść większe koszty, ponieważ duża stopa najczęściej sprawia, że obuwie musimy zakupywać online- co wiąże się z kosztami przesyłki. Dlatego warto śledzić na bieżąco promocje oraz akcje rabatowe organizowane zarówno przez sklepy obuwnicze online jak i przez sklepy stacjonarne. Buty o dużym rozmiarze to z pewnością nie powód do wstydu, ani do obawy o to, czy będziemy wyglądać modnie.