Czas na gładką skórę okolic intymnych

Chociaż nie pokazujemy na co dzień swoich okolic intymnych, to jednak publiczne wystawanie nadmiernego owłosienia z bikini podczas wakacji nie zostanie dobrze odebrane. Jeśli chcemy cieszyć się gładką skórą na długo również w strefie intymnej, to warto rozważyć zabiegi laserowe. Depilacja laserowa bikini umożliwia pozbycie się zbędnego owłosienia na długie lata.

Depilacja laserowa bikini – jak się do niej przygotować?

Decydując się na depilację laserową bikini, należy odpowiednio przygotować do zabiegu skórę i włosy. Na miesiąc wcześniej należy zrezygnować z opalania się i stosowania samoopalaczy. Należy też odstawić leki i zioła fotouczulające. Na tydzień przed zabiegiem należy przestać używać kremów do depilacji i preparatów zawierających kwasy owocowe, retinol czy witaminę C.

Osoby decydujące się na depilacje laserową bikini powinny pamiętać o tym, aby ich skóra nie była przesuszona ani podrażniona. Nie można też stosować preparatów złuszczających. W dniu zabiegu należy przyjść z czystą skórą, czyli wolną od kremów czy perfum. Włosy też powinny być zgolone przed zabiegiem.

Sprawdź, czy możesz wykonać zabieg depilacji laserowej bikini

Wydawać by się mogło, że nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu depilacji laserowej bikini, jednakże są przypadku, gdzie nie zaleca się sięgania po tego typu rozwiązania. Z całą pewnością depilacja laserowa bikini nie jest wykonywana u kobiet ciężarnych, gdyż może to odbić się niekorzystanie na rozwijający się płód.

Oprócz kobiet będących w ciąży, depilacji laserowej bikini nie przeprowadza się także w przypadku osób z uszkodzonym naskórkiem. Tak więc jeśli robiliśmy sobie niedawno peeling chemiczny, to należy zrezygnować z zabiegów laserowych. Podobnie jest w przypadku świeżej opalenizny. Do innych przeciwwskazań zalicza się choroby skóry, nowotwory, padaczkę, przyjmowanie leków fotouczulających czy skłonność do powstawania przebarwień.

Co z efektami, ile to kosztuje?

Za pomocą zabiegu depilacji laserowej bikini można pozbyć się niechcianego owłosienia nawet na stałe. Niestety jeden zabieg nie wystarczy. Konieczne jest wykonanie trzech do sześciu zabiegów. Oczywiście należy zachować kilkutygodniowe odstępy czasowe, co związane jest z cyklem wzrostu włosów.

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty, gdyż włosków odrasta znacznie mniej. Regularne zabiegi pozwolą na pozbycie się włosków z okolic intymnych nawet na kilka lat. Koszt takiego zabiegu uzależniony jest od rodzaju zastosowanego lasera i wielkości powierzchni, która ma zostać poddana depilacji. Depilacja laserowa bikini wiąże się z kosztami rzędu od dwustu do czterystu złotych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med