Wady i zalety medycyny estetycznej

Zabiegi takie jak usuwanie celulitu czy depilacja laserowa stają się coraz bardziej pożądane a szeroko rozumiana medycyna estetyczna przeżywa w ostatnich latach swój rozkwit. Placówki świadczące tego rodzaju usługi spotkać można na mapie w zasadzie wszystkich większych miast i jeżeli chodzi o gabinety, których główną specjalności jest medycyna estetyczna z pewnością mogą zaproponować ich co najmniej kilka.

Zalety medycyny estetycznej

Główną kwestią, która odróżnia tego rodzaju zabiegi od chirurgii plastycznej jest ich o wiele mniejsza inwazyjność a niekiedy do podobnych efektów prowadzi zupełnie inna droga, która w tym przypadku nie wiąże się z długo gojącymi się bliznami i bólem. Owszem, piękno ma swoją cenę, która z nas chciałaby jednak cierpieć w jego imię w momencie, w którym nie będzie to konieczne? Dobrym przykładem jest choćby sposób redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg chirurgiczny sprowadza się do odessania jej nadmiaru co, delikatnie mówiąc, nie jest najprzyjemniejsze, wiąże się też z koniecznością odpowiedniej rekonwalescencji i pozostania w szpitalu przez pewien czas. Medycyna estetyczna proponuje zamiast tego wykorzystanie specjalistycznych preparatów bądź zestawu bodźców, które oddziałując na naszą skórę pobudzają proces spalania tkanki tłuszczowej. Jedną z dostępnych kuracji jest zastosowanie ultradźwięków – zabieg jest zupełnie bezbolesny.

Usuwanie celulitu i depilacja laserowa – cena piękna

Przy wszystkich swoich plusach, medycyna estetyczna ma też niestety parę minusów. Jako, że – w przeciwieństwie do chirurgii plastycznej – nie wprowadzamy trwałych modyfikacji ciała, wszystkie zabiegi, do utrzymania pożądanych efektów, wymagają okresowego powtarzania całej procedury. Niestety, nie wymyślono jeszcze idealnego, bezbolesnego rozwiązania o permanentnych efektach. Kolejnym problemem może okazać się niekiedy dość wysoka cena za przeprowadzenie niektórych zabiegów tego typu. Mając jednak do wyboru opuchliznę, blizny i długi pobyt w szpitalu (za które także, nomen omen, płacimy) a pewną ilość gotówki, wybór nie wydaje się szczególnie trudny.

Jak wybrać dobrą klinikę?

Jak już wspomniano, placówki tego rodzaju są dość popularne i w chwili, w której zdecydujemy się na gabinet, którego profilem jest medycyna estetyczna Katowice z pewnością będą w stanie coś zaproponować. Upewnijmy się jednak, czy konkretna klinika ma dobre opinie tak jak na przykład http://lipoline.pl/ w końcu każdy zabieg wiąże się z pewnym ryzykiem i musi zostać wykonany z jak najwyższą starannością.