Jak kupić dobre cienie do powiek?

Nawet te kobiety, które na co dzień chodzą zupełnie bez makijażu, od czasu do czasu lubią zaszaleć i pomalować się cieniami do powiek. To podstawowy kosmetyk, który musi znaleźć się w każdej damskiej kosmetyczce lub toaletce. Należy jednak umiejętnie go wybrać, by rzeczywiście umożliwił on wykonywanie zróżnicowanych makijażów.

Jakość = funkcjonalność

Dobry cień, za który trzeba będzie trochę więcej zapłacić, w większości przypadków zaoferuje kobietom świetną funkcjonalność. A o to właśnie chodzi. Cienie do powiek mają za zadanie podkreślać i wzmacniać kolor oczu, odświeżać spojrzenie lub wydobywać z niego większą głębię. Niektóre z nich mogą nawet tworzyć wizualne złudzenia i np. powiększać lub pomniejszać oczy.

Cienie kiepskiej jakości zadziałają totalnie na odwrót. Te kupowane dosłownie za kilka złotych bardzo często tworzą na skórze nieestetyczne plamy i smugi, przez co jedynie podkreślają zasinienia lub nawet same je tworzą i tym samym wyłącznie pogarszają wygląd.

Różne rodzaje cieni

Obecnie dosłownie każdy kosmetyk przeznaczony do wykonywania makijażu występuje przynajmniej w kilku formach. Najpopularniejsze wciąż są cienie do powiek prasowane oraz sypkie, choć powoli kobiety przekonują się również do tych zamkniętych w kredce lub posiadających formułę kremu czy płynu.

Typ i formę cienia najlepiej dopasować do własnych umiejętności w dziedzinie wykonywania makijażu. Początkującym paniom poleca się cienie sypkie. To bardzo uniwersalne i proste w użyciu produkty, które łatwo można nałożyć na powiekę (zarówno palcem, jak i pędzelkiem) oraz na niej rozetrzeć. Mocniejszy efekt dają jednak cienie w kremie, płynie i kredce. Już pojedyncza ich warstwa potrafi zaakcentować oko intensywnym kolorem.

Mat vs błysk

W pewnym momencie błyszczące cienie do powiek zniknęły z rynku, ale na szczęście nie stało się to na długo, dlatego też dziś ich wybór jest olbrzymi. A to właśnie one fantastycznie sprawdzają się w makijażach wieczorowych. Polecane są zwłaszcza kobietom w starszym wieku, gdyż nie podkreślają zmarszczek i świetnie prezentują się na każdym typie skóry.

Mat sprawdzi się z kolei w sytuacjach bardziej codziennych. Nie jest on aż tak wyrazisty, aczkolwiek jego minusem jest to, że potrafi podkreślić niedoskonałości skóry.

Cienie do powiek dostępne są w ofercie Kosmetykizameryki.pl.