Możliwości lasera frakcyjnego co2

Zabiegi, przy których wykorzystuje się różnego rodzaju lasery, coraz bardziej rosną na popularności. Są o tyle ciekawym wyborem, że potrafią całkowicie odmienić wygląd skóry, a przy tym nie wpływają na nią zbyt inwazyjnie, ponieważ nie wymagają użycia skalpela. Dobrym przykładem takiego zabiegu jest laser frakcyjny co2.

Jak działa lakier frakcyjny?

To, co z pewnością wyróżnia laser frakcyjny, to przede wszystkim jego szerokie spektrum działania. Z jego pomocą można poprawić elastyczność skóry, by stała się ona bardziej napięta i jędrna, a także wyrównać jej koloryt. Metoda jest równie często wykorzystywana do usuwania różnego rodzaju zmian skórnych. Świetnie radzi sobie z bliznami potrądzikowymi oraz bruzdami.

Mimo iż zabieg nie jest zbyt inwazyjny, każdy pacjent, który się na niego zdecyduje, musi przestrzegać później zaleceń swojego lekarza. Kluczowa jest tutaj właściwa pielęgnacja. Uszkodzona wskutek działania lasera skóra staje się bowiem wrażliwa i delikatna.

Jakie są wskazania do wykonania zabiegu?

Z uwagi na zdolność do podwyższania elastyczności skóry laserem frakcyjnym co2 można się nieco odmłodzić i dlatego też często jest on polecany osobom starszym oraz tym, które nabawiły się przedwczesnych zmarszczek. Niweluje on oznaki starzenia się skóry. Spłyca zmarszczki, a te drobniejsze potrafi nawet całkowicie zlikwidować.

Mimo iż laser frakcyjny co2 kojarzy się głównie z usuwaniem blizn i zmarszczek, coraz częściej jego możliwości wykorzystuje się na skórze matowej, szorstkiej i pozbawionej blasku. Działa on wtedy jak intensywniejszy peeling. Usuwa zewnętrzną warstwę skóry, odsłaniając tę część naskórka, która wciąż pozostała gładka i lśniąca, a także optymalnie nawilżona.

Jakie są dodatkowe zalety zabiegu?

Na pewno wielu potencjalnych pacjentów zainteresuje fakt, że laser działa praktycznie bezinwazyjnie, dzięki czemu staje się całkowicie bezpieczny dla skóry i zdrowia całego organizmu. Nigdy nie doprowadza do trwałych uszkodzeń. Może wywołać drobne skutki uboczne, jednakże znikają one w przeciągu kilku dni.

O ile sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, sporym jego plusem jest to, że trwa przeważnie kilkanaście minut. Już w tak krótkim czasie można wykorzystać pełną moc lasera frakcyjnego co2.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki.