Jak wybrać SPA dla dwojga?

„Zabiegani, zagubieni w setki głupich sprawek” to słowa piosenki doskonale ilustrujące intensywność naszego codziennego życia. Ten kołowrót warto czasami przerwać i zadbać o swoją odnowę biologiczną. Najlepszym sposobem są zabiegi SPA.

Dlaczego SPA?

Podstawową zaletą SPA jest wszechstronne oddziaływanie na cały organizm. Odpowiednio obrane zabiegi pozwolą zrelaksować ciało i równocześnie odprężyć się psychicznie. Regeneracja dzięki temu będzie pełna i wystarczy na dłuższy okres czasu.

W SPA można skorzystać z przede wszystkim z zabiegów, których głównym czynnikiem jest woda. Jej zbawienny wpływ na odnowę oceniali starożytni Rzymianie, którzy codziennie odwiedzali miejskie łaźnie.

Kąpiele z hydromasażem, jacuzzi, sesje w saunach to w tej chwili minimalny standard. Luksusowe SPA oferują znacznie więcej możliwości. Klient może wybrać zabiegi kosmetyki upiększające, różnego rodzaju masaże. Najpopularniejsze z nich to z olejkami eterycznymi, czekoladą lub z gorącymi kamieniami.

Gdzie wybrać SPA?

W miastach można korzystać z zabiegów oferowanych przez salony SPA. Można skorzystać z nich nawet w przerwach między jednym spotkaniem a drugim. Jenak nie o to chodzi w filozofii SPA. Ważne jest zarówno ciało, jak i duch.

Chcąc skorzystać z pełnych możliwości jakie daje SPA, najlepiej jest przeznaczyć na to weekend i wyjechać z miasta. Oderwanie od codziennej rzeczywistości doskonale wpływa na relaks psychiczny. Zmiana klimatu i odpoczynek na łonie natury stanowią dopełnienie efektów zabiegów SPA.

Można wybrać pobyt w górach, na jeziorami, albo SPA na morzem. Ten ostatni wybór jest szczególnie atrakcyjny pod wieloma względami.

Zalety spa nad morzem dla dwojga

Szum fal, czysta plaża, dużo jodu w powietrzu to niewątpliwe zalety pobytu na morzem, nawet bez dodatkowych atrakcji.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest połączenie wypoczynku z odnową biologiczną. Nawet tylko weekendowy wypad na dwa dni w zupełności wystarczy, by całkowicie zregenerować organizm.

Wśród kilkuset hoteli i pensjonatów nadmorskich, kilkadziesiąt z nich oferuje pobyt w połączeniu z zabiegami SPA. To bardzo atrakcyjna oferta, w pakiecie pobytowym są dwa noclegi, śniadania, obiadokolacje, nieograniczony dostęp o basenów, sauny, jacuzzi. Ponadto w pakiecie zawsze znajdują się różne masaże relaksujące, np. z olejkami aromatycznymi, z czekoladą lub gorącymi kamieniami.

Na jeszcze lepsza ofertę mogą liczyć osoby, które wybiorą SPA nad morzem dla dwojga. Mogą liczyć na romantyczną kolację, butelkę wina i masaże we dwoje.