Na czym polega transplantacja włosów?

Transplantacja włosów wykonywana w klinice w Warszawie to usługa, który od dawna cieszy się wielkim zainteresowaniem. Zanim jednak pacjent zdecyduje się na zabieg, powinien na jego temat dowiedzieć się choć podstawowych informacji.

Wszczepianie włosów Warszawa – kto może korzystać?

Na transplantację włosów decydują się przede wszystkim mężczyźni cierpiący na łysienie androgenowe, wywołane zaburzeniami o podłożu genetycznym i hormonalnym. Objawy schorzenia zauważalne są najczęściej u panów w średnim wieku. Innym wskazaniem do zabiegu jest łysienie plackowate, a także wiele innych chorób, takich jak np. stany zapalne skóry na głowie. Przeszczep polecany jest też osobom, które straciły włosy na skutek wypadku, poparzenia czy stresu. Zabieg pozwala na odtworzenie utraconego owłosienia (w całości lub częściowo). Niektóre z osób decydujących się na transplantację mogą dodatkowo zamaskować w ten sposób blizny skórne.

Transplantacja włosów Warszawa – jak wygląda?

Większość osób cierpiących z powodu łysienia próbowało w swym życiu rozmaitych domowych sposobów na porost włosów. Najczęściej jedyną naprawdę skuteczną metodą okazuje się jednak profesjonalny zabieg wykonywany przez specjalistów w odpowiednio przystosowanym do tego gabinecie. Transplantacja włosów Warszawa to mało inwazyjny zabieg operacyjny. Polega on na pobraniu meszków włosowych, a następnie wszczepieniu ich w określonym miejscu, w którym widoczne są braki owłosienia. Pacjent ma podane wcześniej znieczulenie, dlatego nie odczuwa żadnego bólu. Czynności trwają od jednej do kilku godzin, w zależności od tego, jak rozległy jest obszar dotknięty łysieniem. Powikłania są rzadkością, dlatego zabieg uznawany jest powszechnie za bardzo bezpieczny. Wszczepianie włosów warszawa to dość szeroka oferta, która obejmuje różnorodne techniki i narzędzia stosowane przez specjalistę podczas transplantacji.

Przeszczep włosów w Warszawie – efekty i koszt

Zabieg wszczepiania włosów daje pozytywne rezultaty w postaci odtworzonego owłosienia. Efekt jest na tyle naturalny, że fryzura osoby po transplantacji nie rzuca się w oczy ani nie różni się niczym od innych. Koszt, podobnie jak czas trwania zabiegu, zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest problem związany z łysieniem. Ważne jednak, aby wybrać dobrą klinikę z profesjonalną obsługą i specjalistycznym sprzętem.