Przyczyny wysiłkowego nietrzymania moczu

Zarówno kobiety jak i mężczyźni mogą cierpieć na wysiłkowe nietrzymanie moczu, które może być spowodowane różnymi przyczynami.

Przyczyny nietrzymania moczu

Do głównych przyczyn wysiłkowego nietrzymania moczu możemy zaliczyć uszkodzenie mechanizmów znajdujących się w obrębie cewki moczowej. Pierwszym typem takiego uszkodzenia może być ruchomość szyjki pęcherza, która jest spowodowana zbyt małym podparciem dna miednicy. Wysiłkowe nietrzymanie moczu zaburza ciśnienie brzuszne, które prowadzi do niekontrolowanego oddania moczu. Kolejnym uszkodzeniem, które prowadzi do tego schorzenia jest problem z cewką moczową, a dokładniej z jej niewydolnością struktury zwieracza. W obu tych przypadkach dochodzi do zmian i osłabienia mięśni dna macic, które u kobiet bardzo często są spowodowane porodem siłami natury. W innych przypadkach taki stan mogą powodować urazy pooperacyjne, zaburzenia hormonalne, rak prostaty czy prostatektomia.

Główne czynniki, które mogą być odpowiedzialne za ryzyko nietrzymania moczu, to:
– otyłość
– ciężka praca
– poród siłami natury
– usunięcie gruczolaka prostaty
– wiotkość stawów na tle zespołu Ehlersa – Danlosa
– zaparcia
– choroby, przy których występuje przewlekły kaszel.

Nietrzymanie moczu leczenie – nietrzymanie moczu lekarz Katowice

Nietrzymanie moczu leczenie – jest zależne od typu choroby i o dalszym postępowaniu decyduje lekarz, który może zastosować leczenie farmakologiczne lub operacyjne. Nietrzymanie moczu lekarz Katowice – w większych miastach takich jak, np. Katowice znajduje się kilka klinik specjalizujących się w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, do których warto wybrać się na konsultację, ponieważ są to miejsca, w których obsługa medyczna jest na najwyższym poziomie.

W jaki sposób można sobie poradzić z wyciekiem moczu?

W sytuacjach, gdy wyciek moczu następuje po kichnięciu lub wysiłku fizycznym, osoba cierpiąca na tę przypadłość doświadcza takich problemów jak: brzydki zapach z miejsc intymnych lub nadmierna wilgoć spowodowana wypłynięciem moczu. W takich przypadkach niektóre osoby najczęściej unikają kontaktów towarzyskich oraz stają się nerwowe, gdyż bardzo często sprawdzają, czy nikt nie czuje przypadkiem brzydkiego zapachu lub nie zauważył popuszczenia moczu. Osobom borykającym się z tym problemem na pomoc przychodzą wszelkiego rodzaju wyroby chłonne, które chronią skórę i doskonale pochłaniają wilgoć. Wybór odpowiedniego wyrobu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb.