Najładniejsze perfumy męskie – dobór i charakterystyka

Czy perfumy męskie mogą urzekać tak samo jak perfumy kobiece? Oczywiście, że tak! I choć obydwa rodzaje różnią się znacznie od siebie, to jednak mogą one zachwycać nie tylko ich posiadaczy, ale też płeć przeciwną. Jak zatem zdefiniować najładniejsze perfumy męskie?

Odmienna koncepcja, odmienny aromat

Perfumy męskie – co oczywiste – istotnie różnią się aromatem i jego intensywnością od standardowych perfum damskich. Te ostatnie, oparte są zwykle na kompozycjach kwiatowych, które z wielu różnych względów nie dorównują perfumom męskim. Z kolei produkty oferowane dla mężczyzn składają się w większości z intensywnych aromatów, w których główną rolę odgrywa piżmo i zapach skóry.

W doborze odpowiednich aromatów przyda się również… analiza charakteru mężczyzny. Najładniejsze perfumy męskie to te, które są dopasowane do jego charakterystyki. Przykładowo mężczyźni o porywczym charakterze powinni wybrać rozwiązania oparte na wanilii. To ona jest składnikiem, który najczęściej „łagodzi obyczaje”.

Perfumy męskie – kobiety a mężczyźni

Nie jest zaskoczeniem, że wybór najładniejszych perfum męskich powinien satysfakcjonować zarówno mężczyzn jak i kobiety. Dlatego „w cenie” są kompozycje piżma, bergamoty, kokosu, niektórych przypraw i rzecz jasna lawendy. Z punktu widzenia mężczyzny, zapachy te świadczą o jego sile, odpowiedniej pozycji i doświadczeniu. Naturalnie cechy te są równie interesujące dla kobiet.

O ile powyższa kompozycja przeznaczona jest głównie dla mężczyzn sukcesu, o tyle poniższa – przede wszystkim dla sportowców. Łączy ona w sobie odświeżający aromat cytryny, wspomnianego już wcześniej piżma, ale też (w niektórych wariantach) pomarańczy, fiołka i cedru. Taki zapach działa przede wszystkim pobudzająco i – co ciekawe – oddziałuje również na kobiece zmysły.

Jak testować zapachy?

Jak wybrać najładniejsze perfumy dla mężczyzn? Przede wszystkim trzeba postawić na metodę prób i błędów. Wybierając dla siebie odpowiedni zapach, nigdy nie należy stosować innych perfum. Mogą one zakłócić ogólną kompozycję zapachową i utrudnić wybór najlepszego produktu/ Testowanie zapachów powinno się też odbywać miejscowo, to jest przede wszystkim na nadgarstkach.

Podsumowując, wybór najładniejszych, męskich perfum wcale nie jest taki prosty. Czasem dobór odpowiedniego zapachu może trwać nawet kilka miesięcy. Co ważne – przed zakupem nie należy sugerować się opinią innych (a nawet najbliższych) użytkowników/ Dobre perfumy są stworzone tylko dla nas a nie dla innych osób, których oczekiwania i preferencje mogą być zgoła inne.