Odżywki do włosów

Krótkie, półdługie czy długie – każde włosy wymagają specjalnej pielęgnacji, dostosowanej nie tylko do ich długości, ale także struktury oraz specjalnych potrzeb. W dzisiejszym artykule sprawdzimy, jaki mamy wybór jeżeli chodzi o odżywki do włosów.

2 w 1 – odżywka do włosów w szamponie

Czyż to nie brzmi wspaniale? Możemy upiec od razu dwie pieczenie na jednym ogniu i odżywić włosy podczas ich mycia.

Rozwiązanie to na pewno sprawdzi się w tych momentach, w których nie mamy czasu na dłuższą pielęgnację. Będzie także dobrym rozwiązaniem dla włosów, które potrzebują dużej ilości środków nawilżających i odżywczych – będą one dostarczane niemalże mimochodem, podczas zwykłego mycia włosów.

Czy jednak jest to rozwiązanie idealne? Dla wielu posiadaczek bardzo wymagających, zniszczonych włosów odżywka do włosów w szamponie nie będzie wystarczająca. Szukajmy więc dalej.

Tradycyjna odżywka do włosów

Pisząc tradycyjna, mam tutaj na myśli odżywki w postaci kremu bądź żelu, nakładane przeważnie na włosy bezpośrednio po ich umyciu, jeszcze wilgotne po tym zabiegu.

Zazwyczaj takie odżywki należy spłukać po określonym czasie. I warto się tego czasu trzymać, jest to bowiem optymalny czas działania składników odżywczych na włosy. Zbyt długo nie spłukana odżywka do włosów może powodować ich nadmierne obciążenie, a w konsekwencji szybsze przetłuszczenie i nieestetyczny wygląd.

Odżywka do włosów bez spłukiwania

Moim numerem jeden pozostają jednak odżywki do włosów w sprayu, bez spłukiwania.Według mnie, mają same zalety.

Dzięki temu, że odżywka ma płynną konsystencję, można ją nakładać za pomocą atomizera, co jest szalenie wygodne. Z kolei dzięki temu, że nie trzeba jej spłukiwać, oszczędzam masę czasu (i wody, bo niejednokrotnie spłukanie odżywki wymaga jej więcej, niż spłukanie z głowy szamponu po myciu).

Forma składników aktywnych w odżywkach do włosów bez spłukiwania została tak dobrana, aby nie obciążały one zbytnio włosów. Jednocześnie zostają one na włosach przez cały czas, mają więc szansę wniknąć głęboko w strukturę włosa i poprawić jego kondycję.

Każda kobieta powinna dobrać kosmetyki do pielęgnacji swoich włosów indywidualnie – dzięki temu będzie miała pewność, że są one dostosowane do jej potrzeb i spełniają jej wymagania.

Odżywki do włosów kupisz na Kosmetykizameryki.pl