Lane perfumy – czym różnią się od tych z perfumerii?

Perfumy lane są dostępne na polskim rynku już od wielu lat. Nadal jednak wzbudzają mnóstwo pytań. Czym tak naprawdę różnią się od zapachów z perfumerii i drogerii?

Perfumy z „rozlewni”

Najczęściej perfumy kupujemy w sklepach takich jak perfumerie, drogerie czy supermarkety. Tam otrzymujemy je w wybranej pojemności. Niestety, ceny takich zapachów mogą być bardzo wysokie, w szczególności wtedy, gdy chodzi o zapachy znanych marek.

Teraz jest jednak alternatywny sposób na zakup perfum – to perfumy lane, które można kupić w specjalnych „rozlewniach” perfum. Są to sklepy, w których dostępne są różne zapachy sprzedawane na mililitry. Wybrany przez klientkę zapach jest wtedy umieszczany we fiolce albo w buteleczce ze spryskiwaczem.

Tutaj jednak pojawia się wiele pytań. Czy takie lane perfumy rzeczywiście są dobrej jakości? Dlaczego są takie tanie?

Perfumy lane – wysokiej jakości odpowiedniki znanych zapachów

Najczęściej lane perfumy sprzedawane na mililitry to odpowiedniki, inaczej imitacje czy zamienniki perfum innych znanych marek. Wprawdzie producenci nie mogą wtedy nazywać ich tak samo, ale przy zapachach można znaleźć informację o tym, do jakiego produktu są one podobne.

Czy jednak jest tak w rzeczywistości? Renomowani producenci perfum lanych rzeczywiście dbają o ich jakość i zgodność z oryginałami. Wynika to z faktu, że do produkcji takich perfum stosowane są praktycznie takie same składniki francuskie. W związku z tym można uzyskać tak piękne, a przy tym wyjątkowo trwałe zapachy.

Dzięki temu, że perfumy lane można kupować w małych ilościach, na przykład 3 ml, 5 ml czy 10 ml, można także przetestować różne zapachy. Stworzenie kolekcji pięknych zapachów na każdą porę dnia i roku jest wtedy znacznie łatwiejsze i tańsze!

Czemu perfumy lane kosztują tak mało?

Ceny lanych perfum rozpoczynają się już od około 5 złotych za fiolkę z 3 ml zapachu. Gdy będziemy chcieli kupić większą pojemność, na przykład buteleczkę z 30 ml perfum, cena wyniesie około 20-25 złotych. Jak widać, perfumy na mililitry są naprawdę niedrogie. Co jest przyczyną tak niskiej ceny?

Przede wszystkim jest to kwestia produkcji oraz dystrybucji perfum. Są produkowane w większych ilościach, więc producent może otrzymać atrakcyjne zniżki u dostawcy. Także nie są pakowane w wymyślne buteleczki i kartoniki, co także zmniejsza koszty. Producenci perfum lanych nie wydają też tak wysokich sum na reklamy. W efekcie można kupić je tak tanio.

Gdy zatem szukasz pięknych, trwałych zapachów damskich lub męskich, lane perfumy także mogą być bardzo dobrym zakupem!