Przeszczep włosów metodą fue

W Polsce wykonuje się bardzo dużo transplantacji włosów. Przeszczep fue to jedna z najpopularniejszych metod, ciesząca się bardzo dużym powodzeniem zarówno u samych chirurgów prowadzących zabieg, jak również u pacjentów. Poniżej kilka najważniejszych informacji dotyczących metody przeszczepu włosów fue.

Kilka słów na temat metody przeszczepu włosów fue

Przeszczep fue to nowatorski sposób na transplantację włosów, z którego coraz częściej korzystają osoby borykające się z problemami z łysieniem. Włosy to jeden z ważniejszych elementów wizerunku człowieka, trudno jest pogodzić się z ich utratą. Szczególnie ciężko radzą sobie z tym kobiety, które cierpią na przykład na łysienie plackowate pod wpływem zmian hormonalnych. W przypadku mężczyzn również potrzeba zagęszczenia włosów jest często silna. Przeszczep fue daje na to szansę. To zabieg szczególnie rekomendowane dla osób mających proste i ciemne włosy, które nie mogą być poddane innym metodom przeszczepu włosów. Przeszczep fue, jako mało inwazyjny, nie powoduje powstawania blizn, pozwalając na noszenie bardzo krótkich włosów.

Najważniejsze informacje dotyczące przeszczepu fue

Podczas przeszczepu fue każdy mieszek włosowy pobierany jest indywidualnie, co jest innowacyjne w porównaniu do techniki polegającej na wycinaniu pasa skóry ze strefy dawczej. Strefa biorcza to miejsce, z którego pobiera się włosy do przeszczepu. Dzięki nowoczesnym narzędziom wykorzystywanym podczas przeszczepu fue, a także sprawności i doświadczeniu zespołu medycznego, pacjent po transplantacji bardzo szybko dochodzi do zdrowia i pełnej sprawności. Strefa biorcza szybko się goi, a niewielkie blizny są niewidoczne, lub wręcz nie dochodzi do ich powstania.

Przeszczep włosów fue cena

Przeszczep włosów fue cena to często poszukiwana informacja, gdyż problem z łysieniem ma więcej osób niż można sądzić. Cena uwarunkowana jest ilością przeszczepionych włosów podczas jednego zabiegu. Czasami mogą być pobrane na przykład 2000 grafów ( czyli mieszków włosowych z jednym lub dwoma włosami), czasami zaś więcej. Pierwszy etap zabiegu polega właśnie na pobieraniu mieszków włosowych, a drugi na ich wszczepianiu. Zabieg musi być poprzedzony bardzo dokładną konsultację z lekarzem oraz ścisłym trzymaniem się wszelkich zaleceń. Dotyczy to między innymi konieczności niespożywania pewnych leków przez odpowiedni czas przed zabiegiem. Ostateczna cena jest zawsze wcześniej ustalana podczas konsultacji I nie jest ona tajemnicą dla pacjenta.