Jak dbać o zęby?

Każdy marzy o zdrowych zębach. Warto pamiętać, że ich stan wpływa również na pozostałą część organizmu. Aby cieszyć się z pięknego uśmiechu, trzeba stosować kilka podstawowych zasad. Co więc należy robić? Jak dbać o uzębienie?

Naucz się prawidłowego mycia

Może z pozoru wydać się to zabawne, jednak okazuje się, że nie tylko dzieci miewają kłopot z odpowiednim szczotkowaniem zębów. Również wielu dorosłych robi to w nieprawidłowy sposób. Jak zauważają specjaliści, których zatrudnia renomowana Klinika Stomatologiczna Łódź, problemem jest zbyt krótki czas trwania czynności, niewłaściwa siła nacisku na zęby i złe wykonywanie ruchów. Bardzo ważną sprawą, którą mnóstwo osób bagatelizuje, jest też nieodpowiednie dobranie pasty (zły skład) i szczoteczki (zbyt miękkie lub zbyt twarde włosie).

Nabierz dobrych nawyków

Przyzwyczajenia i nawyki to kolejna sprawa, która wpływa na stan uzębienia. Chodzi tu m.in. o częstotliwość mycia. Na pewno trzeba to robić rano i wieczorem, a dodatkowo po spożyciu posiłku. Kuźmińscy Stomatologia to zespół lekarzy, którzy często zwracają swoim pacjentom uwagę także na inne kwestie. Częstym nawykiem, który niszczy zęby jest nieodpowiednia dieta. Nie chodzi tu jedynie o nadmiar cukru, ale także o brak produktów bogatych w witaminy i minerały. Dużo szkody zębom robi także jedzenie w nocy, słodkich napoje i używki. Warto również dbać o zęby, nie gryząc zbyt twardych produktów. W przypadku osób uprawiających sport ważne jest stosowanie ochraniaczy. Stomatologia Kuźmińscy Łódź często przyjmuje pacjentów, którzy stracili uzębienie na skutek niefrasobliwej aktywności fizycznej bez żadnego zabezpieczenia.

Nie bój się dentysty

Regularne odwiedzanie specjalisty to podstawa, która służy nie tylko leczeniu, ale także profilaktyce. Kuźmińscy Stomatologia oferuje szeroki pakiet usług. Pacjenci mogą zarówno wypełnić ubytki, jak również poprosić o inne zabiegi, jak np. czyszczenie czy piaskowanie zębów. Bardzo wpływa to na estetykę, ale przede wszystkim na zdrowie. Warto dodać, że dziś możliwości medycyny są tak duże, że żaden z zabiegów wykonywanych w renomowanej placówce nie wywołuje bólu. Pacjenci, których przyjmuje Klinika Stomatologiczna Łódź, nie odczuwają w czasie wizyt żadnego strachu i wychodzą z gabinetów w pełni zadowoleni,.

Stomatologia Kuźmińscy Łódź – dodatkowe usługi

Poza leczeniem, łódzka klinika oferuje również innego rodzaju usługi. Ich celem jest przede wszystkim zwiększenie komfortu pacjenta oraz poprawa estetyki uśmiechu i całej twarzy. Przykładem jest tu wstawianie implantów i koron. Dużym powodzeniem cieszy się też wybielanie zębów. Należy także wspomnieć, że Kuźmińscy Stomatologia oferuje także usługi ortodontyczne.