Skuteczne oczyszczanie, czyli zabiegi dla pięknej cery

Oczyszczanie jest podstawowym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych. Pomaga złuszczyć zrogowaciałą warstwę naskórka, dzięki czemu cera staje się gładka i miękka. Za poprawę jej kondycji odpowiada również zmniejszenie ilości wydzielanego sebum. Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz pomagają oczyścić skórę?

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja należy do najpopularniejszych metod oczyszczania twarzy. Wykazuje szereg działań, które istotnie wpływają na stan skóry. Eliminuje problem nadmiernego rogowacenia oraz suchości. Ponadto poprawia ukrwienie, a także stymuluje wytwarzanie kolagenu i elastyny.

Mikrodermabrazja diamentowa to łagodny i nieinwazyjny zabieg oczyszczający. Wykorzystuje działanie specjalnego aparatu, który przez kontakt z twarzą powoduje złuszczanie komórek naskórka. Regulacja siły ssącej umożliwia dopasowanie mocy do poszczególnych partii twarzy.

Peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny jest skutecznym zabiegiem kosmetycznym na twarz. W wyniku oddziaływania ultradźwięków na wilgotną skórę powstają mikropęcherzyki wypełnione gazem. Ich pękanie przyczynia się do rozbijania i usuwania martwych komórek.

Peeling kawitacyjny zalecany jest głównie do cery problematycznej. Ze względu na swoje działanie znacznie poprawia jej stan oraz wygląd. Ponadto jest bardzo skuteczną metodą w walce z trądzikiem.

Peeling chemiczny

Zabiegi kosmetyczne na twarz z kwasami odznaczają się silnym działaniem oczyszczającym oraz przeciwstarzeniowym. Z powodzeniem mogą być stosowane na zmarszczki, blizny lub przebarwienia. Skutecznie odświeżają skórę i ujednolicają jej koloryt.

Wykonanie peelingu chemicznego wymaga użycia aktywnych substancji. Wśród nich zdecydowanie wyróżniają się hydroksykwasy, które znane są ze swoich dobroczynnych właściwości. Ich odpowiedni dobór pozwala cieszyć się znacznymi efektami.