Peeling do twarzy – dlaczego i jak stosować?

Piękna, zdrowa cera to niewyłącznie zasługa genów. Ogromny wpływ na kondycję skóry ma sposób pielęgnacji. Jedną z jej najważniejszych zasad jest regularne oczyszczanie – w tym pomoże dobrze dopasowany do potrzeb konkretnej cery peeling do twarzy. Dlaczego warto o nim pamiętać? Jak go wybrać i jak prawidłowo stosować?

Oczyszczanie – ważny etap pielęgnacji skóry twarzy

Na kondycję cery ma wpływ wiele czynników. To geny, ale też tryb życia: dieta, aktywność fizyczna, sposób pielęgnacji. Aby cieszyć się gładką i zdrową skórą, warto zadbać o dużą ilość witamin w codziennym menu i trochę ruchu na świeżym powietrzu. Równie istotna jest właściwa pielęgnacja, a przede wszystkim – regularne i dokładne oczyszczanie skóry.Jedną z przyczyn stanów zapalnych skóry i jej osłabienia są nadmiar sebum i różnego rodzaju zanieczyszczenia blokujące pory. Aby się ich pozbyć, należy codziennie stosować piankę oczyszczającą lub dopasowany do cery żel, a także wyrównujący pH tonik. Od czasu do czasu potrzebne będzie głębsze oczyszczanie z użyciem toniku – tylko wtedy skóra pozostanie zdrowa, gładka i młoda.

Jak działa peeling i jak go stosować?

Peeling do twarzy pełni ważną rolę w prawidłowo zaplanowanej pielęgnacji. Jego zadaniem jest dokładne, dogłębne oczyszczanie – usunięcie martwego naskórka, nagromadzonych zanieczyszczeń i sebum. Powinien być stosowany o kilku razy w tygodniu do kilku razy na miesiąc, w zależności od rodzaju cery.Częstego i intensywnego oczyszczania potrzebuje cera tłusta i problemowa, np. trądzikowa. Tej oczyszczanie przyda się nawet dwa razy w tygodniu. Delikatniej należy potraktować skórę suchą, wrażliwą, alergiczną – peeling musi być odpowiednio dobrany i stosowany nie częściej niż raz na dwa tygodnie.

Peeling do twarzy – jak wybrać produkt najlepszy dla siebie?

Jeśli peeling ma być skuteczny i przynieść oczekiwane efekty, powinien być dobrze dopasowany do potrzeb cery. Na rynku dostępne są peelingi do twarzy ziarniste – idealne dla cery normalnej, mieszanej i tłustej, oraz peelingi enzymatyczne – delikatniejsze, dedykowane skórze suchej lub wrażliwej. Oprócz tego liczy się jakość kosmetyku, a przede wszystkim jego skład. Dlatego warto stawiać na renomowane marki, dbające o dobór naturalnych, bezpiecznych dla cery składników, cieszące się uznaniem kobiet.

Peeling do twarzy znajdziesz w ofercie Kosmetykizameryki.pl.